piątek, 4 czerwca 2021 03:55

Wodecki na na Rynku i na "dachu Krakowa". Wyjątkowy koncert w Unity Tower

Autor Marzena Gitler
Wodecki na na Rynku i na "dachu Krakowa". Wyjątkowy koncert w Unity Tower

4 czerwca w magnetycznej scenerii – na ostatnim piętrze najwyższego budynku Krakowa, czyli UNITY CENTRE / UNITY TOWER odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach 4. edycji festiwalu Wodecki Twist. Choć "na żywo" będzie mogła w nim uczestniczyć bardzo ograniczona liczba publiczności, wszyscy chętni zobaczą przeboje Wodeckiego w nowej odsłonie w Internecie lub pod na telebimie przy Forum Przestrzenie.

Festiwal, który do tej pory miał swoje trzy edycje, od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem publiczności. Cykliczne wydarzenie, upamiętniające popularnego piosenkarza, to inicjatywa spadkobierców artysty, którzy w 2017 roku powołali Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego. Oprócz organizacji koncertów, fundują stypendia i promują młode talenty. Czasem wydają płyty.

Ubiegłoroczny festiwal, tak jak wszystkie większe wydarzenia, padł ofiarą pandemii. Najpierw został przełożony na jesień ub.r., potem na czerwiec br. Na początku maja zapadła decyzja, że zaplanowany na 5 czerwca Koncert Galowy Festiwalu Wodecki Twist jednak się nie odbędzie.

"Z przykrością informujemy, że pomimo najszczerszych chęci Organizatorów oraz Artystów zaplanowany na 5.06.2021 Koncert Galowy Wodecki Twist w Krakowie zostaje odwołany. Wszystkie zakupione bilety można zwracać w miejscach zakupu. W przypadku problemów, prosimy o kontakt - poinformowała Kasia Wodecka Stubbs -  Dyrektor Wodecki Twist Festiwal i Prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.  - Przygotowaliśmy piękny program, niestety ze względu na ograniczenia pandemiczne, ale też w tych trudnych czasach brak wsparcia dla Fundacji od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (przez ostatnie 4 lata) jesteśmy zmuszeni Was w tym roku przeprosić. Tradycyjna Gala nie odbędzie się - napisała.

Ku radości miłośników twórczości Wodeckiego ostatecznie 4. edycja festiwalu odbędzie się dzięki wsparciu z budżetu Krakowa. 4. czerwca w magnetycznej scenerii – na ostatnim piętrze najwyższego budynku Krakowa, czyli UNITY CENTRE / UNITY TOWER – odbędzie się koncert będący połączeniem archiwalnych nagrań, współczesnych aranżacji jazzowych i uwielbianych piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność będzie mogła oglądać wydarzenie na żywo w sieci oraz na telebimie przy FORUM Przestrzenie. Usłyszymy w nim: Hannę Banaszak, Kayah, MROZU, Baasch, Henryka Miśkiewicza, Marka Napiórkowskiego, Michała Tokaja, Michala Baranskiego, Pawła Dobrowolskiego, Andrzeja Mazurka, Jacka Szwaja, Zbigniewa Wrombla. Zbigniew Wodecki zabrzmi z archiwalnych nagrań audio-video.

Wcześniej – 4 czerwca w samo południe – utwory Wodeckiego zaśpiewają na krakowskim Rynku polskie chóry.  

Koncert Wodecki Twist`21 Dialogi można zobaczyć na:

foto: Autorstwa Zygmunt Put - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93001680

Kraków

Kraków - najnowsze informacje