piątek, 14 sierpnia 2020 10:14

Wojewoda Łukasz Kmita z dodatnim wynikiem testu!

Autor Wiktoria Mitura
Wojewoda Łukasz Kmita z dodatnim wynikiem testu!

Wczoraj informowaliśmy o tym, że wojewoda małopolski znalazł się na kwarantannie. Wczoraj również przeprowadzono badanie laboratoryjne u wojewody. Dzisiaj Urząd Wojewódzki poinformował, że Łukasz Kmita otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Dziś poinformowano, że wojewoda małopolski Łukasz Kmita jest zakażony koronawirusem. Osoby, które przebywały z wojewodą zostały poddane kwarantannie. Z kolei osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. Praca w Urzędzie Wojewódzkim częściowo będzie odbywała się zdalnie.

„Zarówno wojewoda, jak i pracownicy skierowani do kwarantanny czują się dobrze. Mamy nadzieję na ich szybki powrót do dotychczasowej formy realizowanych obowiązków. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi – zarówno wojewódzkimi, jak i powiatowymi. Kolejne działania będziemy podejmować stosownie do ich rekomendacji” – informuje UW.

– Mam nadzieję, że w sposób istotny moja decyzja udrożni kontakt pomiędzy osobami zakażonymi koronawirusem a inspekcją sanitarną. Będę na bieżąco monitorował to zagadnienie – podkreśla wojewoda Ł. Kmita.

Wojewoda Łukasz Kmita wydał rekomendacje na zwiększenie liczby pracowników w krakowskim sanepidzie. W szczególności po to, aby zwiększyć obsadę infolinii, za pośrednictwem której Mieszkańcy mogą pozyskać informacje o postępowaniach epidemiologicznych.

Info: Małopolski UW

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje