czwartek, 18 listopada 2021 11:49

Wojewoda nakazał utworzenie izolatorium. Kto do niego trafi?

Autor Marzena Gitler
Wojewoda nakazał utworzenie izolatorium. Kto do niego trafi?

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Małopolsce. Wojewoda małopolski nakazał ponowne uruchomienie izolatorium, które powstanie w jednym z krakowskich hoteli.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podjął wczoraj decyzję o ponownym uruchomieniu izolatorium. Placówka ruszy 22 listopada. - Wobec dynamiki sytuacji epidemicznej widzimy, że jest również potrzebne izolatorium, czyli miejsce, z którego będą mogli skorzystać pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2, a niewymagający hospitalizacji. Ruszy ono 22 listopada w Premier Kraków Hotel 2, mieszczącym się przy ulicy Opolskiej. Dla zakażonych zostanie tam przygotowanych 50 pokoi, a izolatorium będzie prowadził Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, czyli szpital, który prowadził pierwsze małopolskie izolatorium. To kolejne działanie, które wdrażamy, aby jeszcze dodatkowo wzmocnić i rozszerzyć system opieki „covidowej” w Małopolsce – wyjaśnił Łukasz Kmita.

Opieką w placówce będą objęte osoby, u których stwierdzono zachorowanie COVID-19 lub podejrzenie zachorowania, a które lekarz skierował do izolatorium. Są to np. osoby o łagodnym przebiegu choroby, niewymagające leczenia w szpitalu oraz osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale które ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka, nie mogą przebywać w miejscu zamieszkania.

fot.pixabay.com

Kraków

Kraków - najnowsze informacje