czwartek, 10 marca 2022 17:05

Wolontariusze muszą posprzątać cały stadion i przenieść zbiórkę? Powodem mecz

Autor Mirosław Haładyj
Wolontariusze muszą posprzątać cały stadion i przenieść zbiórkę? Powodem mecz

Jak informuje radny Łukasz Gibała, zbiórka darów ma zostać przeniesiona do hali 100-lecia Cracovii. Wolontariusze będą musieli po sobie posprzątać.

Niepokojące informacje przekazuje za pośrednictwem Facebooka radny Łukasz Gibała. Decyzją władz miasta zbiórka dla uchodźców ma się przenieść do hali 100-lecia Cracovii

-Dotarły do mnie bardzo niepokojące informacje - wolontariusze pomagający w organizacji miejskiej zbiórki darów zostali poinformowani, że muszą posprzątać cały stadion, ponieważ w weekend ma się tam odbyć mecz. Zbiórka, co potwierdziły już władze miasta, ma się przenieść do hali 100-lecia Cracovii (z której wczoraj do poszpitalnych budynków na Wesołej zostali przeniesieni uchodźcy, a zarządca informował, że hala wraca do normalnego sportowego funkcjonowania)

-pisze Gibała.

Radny uważa, że problem ten należy jak najszybciej rozwiązać, a przenoszenie miejsca zbiórki nie ma najmniejszego sensu.

-W sytuacji tak gigantycznego chaosu, który panuje w koordynacji pomocy w Krakowie, nie wyobrażam sobie przenoszenia wszystkich zebranych darów do innego miejsca, tylko dlatego że ma się tam odbyć mecz. Trzeba jak najszybciej rozwiązać tę problem.

Gibała poinformował, że właśnie zainterweniował w tej sprawie, ponieważ takie wydarzenie jak mecz (w obecnej sytuacji) można przełożyć:

-Właśnie zainterweniowałem w tej sprawie i mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za takie, a nie inne decyzje, w wykażą się rozsądkiem. Mecz czy inną imprezę sportową zawsze można przełożyć, zwłaszcza w takiej sytuacji, gdy obiekty sportowe służą do pomocy ludziom, którzy uciekają przed wojną, oraz tym, którzy na tej wojnie giną.

Inf. i foto: Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje