poniedziałek, 22 kwietnia 2024 08:28

Wspiął się na dźwig. Chciał targnąć się na swoje życie

Autor Katarzyna Jamróz
Wspiął się na dźwig. Chciał targnąć się na swoje życie

W środę (17 kwietnia), późnym popołudniem, służby otrzymały informację o przebywającej na żurawiu osobie. Według zgłoszenia osoba ta chciała targnąć się na swoje życie. Na krakowski Bieżanów natychmiast skierowano służby.

W środę (17 kwietnia), po godzinie 18:00, do służb wpłynęło zgłoszenie o przebywającej na żurawiu budowlanym osobie, która, według przekazanych informacji, chciała targnąć się na swoje życie. – Na miejsce skierowano liczne siły i środki w postaci zastępów GCBARt 5/35 Scania i SCD 37 Iveco z JRG-6 PSP Kraków, naziemnego Zespołu Ratownictwa Medycznego K01-15, załogi Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Wezwano również policyjnego negocjatora – informuje za pośrednictwem Facebooka Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

⚠️ W dniu 17 kwietnia 2024 roku, po godzinie 18:00, wpłynęło zgłoszenie o osobie przebywającej na żurawiu budowlanym i...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Środa, 17 kwietnia 2024

Strażacy, po przybyciu na miejsce, rozstawili skokochron oraz nawiązali kontakt z znajdującą się na dźwigu osobą. Prowadzona rozmowa z negocjatorem policyjnym zakończyła się sukcesem. – Osoba zeszła samodzielnie z żurawia, a następnie ambulansem ZRM przetransportowano ją w asyście Policji do jednego z krakowskich szpitali – dodano.

Gdzie szukać pomocy?

Sytuacja ta na szczęście zakończyła się szczęśliwie. Pamiętajmy jednak, że w życiu każdego człowieka zdarzają się gorsze chwile. Bywają sytuacje, które samodzielnie może być trudno pokonać. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez cięższy okres w życiu. Pamiętajmy, nie musimy sami radzić sobie z problemami. Są osoby, które nam pomogą, bezpłatnie i anonimowo.

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00.
116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222.

Źródło: Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka