środa, 9 marca 2022 10:42

Wstrząsające nagranie. Rosjanie zaatakowali parę staruszków. Zginęli na miejscu [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Wstrząsające nagranie. Rosjanie zaatakowali parę staruszków. Zginęli na miejscu [WIDEO]

Brutalność i agresja z jaką działają rosyjskie wojska są komentowane i potępiane przez świat. Ukraińska armia opublikowała kolejne, szokujące nagranie na którym pokazano jak rosyjski czołg strzela do samochodu, którym podróżowała para staruszków.

Na filmiku widzimy nadjeżdżający cywilny samochód osobowy. Po chwili z przeciwnej strony wyłania się czołg. Kierowca osobówki, zapewne przerażony spotkaniem z rosyjskim pojazdem opancerzonym, zatrzymuje się. Kilka sekund później czołg strzela do samochodu, niemal doszczętnie go niszcząc. – Rosyjscy najeźdźcy! – podsumowała w opisie nagrania ukraińska armia.

Eliot Higgins, dziennikarz i założyciel Bellingcat na swoim profilu na Twitterze zamieścił wideo, które prawdopodobnie jest "kontynuacją" tego, opublikowanego przez ukraińską armię. Na nagraniu widać, że nieznana osoba podchodzi do samochodu i pokazuje szczątki dwóch osób, tłumacząc, że jest to para staruszków, która jechała do domu, gdy na swojej drodze spotkała rosyjski czołg. Nie wiadomo jednak gdzie dokładnie doszło do tego bestialskiego ataku.

– Film w cytowanym tweecie pokazuje atak na cywilny samochód, który miał miejsce tydzień temu, którego następstwa zostały udokumentowane w poniższym filmie. Starszy kierowca i pasażer zginęli w całkowicie niesprowokowanym ataku

– napisał dziennikarz.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje