czwartek, 12 maja 2022 09:11

[WIDEO] Wstrząsające nagranie z Ukrainy. "To kaci"

Autor Katarzyna Jamróz
[WIDEO] Wstrząsające nagranie z Ukrainy. "To kaci"

Amerykańska telewizja CNN opublikowała nagranie, na którym widać jak rosyjscy żołnierze strzelają w plecy dwóm cywilom. Zdarzenie badane jest przez ukraińskich prokuratorów pod kątem zbrodni wojennej.

Sytuacja, którą zarejestrowały kamery monitoringu miała miejsce 16 marca na obrzeżach Kijowa. Pięciu rosyjskich żołnierzy próbowało dostać się na teren salonu samochodowego. Na przeciw żołnierzom wyszedł właściciel biznesu, którego nazwiska rodzina nie chciała ujawnić dziennikarzom oraz jego pracownik, ochroniarz Leonid Pljac.

Na nagraniu widać jak dwaj ukraińscy cywile rozmawiają przy bramie z rosyjskimi żołnierzami. Po krótkiej wymianie zdań mężczyźni powoli odchodzą. Wszystko wskazywało na to, że ze strony Rosjan nic im nie grozi. Niestety, do odchodzących mężczyzn rosyjscy żołnierze otworzyli ogień. Właściciel salonu zginął na miejscu. Ochroniarzowi udało się uciec do biura i wezwać na pomoc obronę terytorialną. W rozmowie telefonicznej relacjonował, że Rosjanie zapytali ich jedynie o dane i poprosili o papierosy. Jak informuje CNN, 68-letni mężczyzna zmarł zanim udało mu się udzielić pomocy.

– To kaci. To okropne, mój ojciec był cywilem, miał 68 lat i był spokojnym, nieuzbrojonym człowiekiem

– powiedziała w rozmowie z CNN córka Leonida Pilaca.

Na nagraniu widać, że niedługo po zdarzeniu Rosjanie spokojnie obrabowywali biuro i wznosili toasty.

Źródło: CNN
Fot.: Unsplash/Twitter

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje