piątek, 2 czerwca 2023 15:10

Wszyscy stracili prawa jazdy! Piraci drogowi złapani na gorącym uczynku

Autor Mirosław Haładyj
Wszyscy stracili prawa jazdy! Piraci drogowi złapani na gorącym uczynku

W ostatnich dwóch dniach wadowiccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy cyklicznie prowadzą działania kontrolno-pomiarowe pojazdów, które przejeżdżają przez nasz powiat. Działania ukierunkowane są przede wszystkim na zatrzymywanie kierowców, którzy łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizują znaki ograniczające dozwoloną prędkość.

W trakcie takich działań, w ostatnich dniach, policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy zlekceważyli prawo, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

We wtorek (30 maja br.), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który w Choczni jechał z prędkością 106 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prękość o 56 km/h. 35-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktmi karnymi.

Z kolei środę (31 maja br.) „wpadło” dwóch piratów drogowych. Około godz. 20.20, w miejscowości Tłuczań, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Kia, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 38-latek również został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Zdecydowanie za dużo na liczniku miał także kierujący mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 79 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Kościuszki w Choczni. Odmówił przyjęcia mandatu karnego, w związku z powyższym, policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem.
Wszystkim kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka