piątek, 15 stycznia 2021 09:51

Wyjątkowa gala finałowa Miss Polski już w niedzielę!

Autor Aleksandra Tokarz
Wyjątkowa gala finałowa Miss Polski już w niedzielę!

17 stycznia po raz trzydziesty pierwszy zostanie wybrana najpiękniejsza Polka! Jedna z 23 finalistek założy w Warszawie koronę Miss Polski. Galę finałową ma żywo pokaże Telewizja Polsat. Wśród finalistek reprezentantki Małopolski!

W finałowej gali województwo Małopolskie reprezentować będą:

 • Justyna Haberka (Olkusz) - Miss Małopolski 2020
 • Żaneta Kotarba (Gdów) - II Wicemiss Małopolski 2020
 • Sandra Naum (Łącza) - III Wicemiss Małopolski 2020

Podczas 31. finału Narodowego Konkursu Piękności zobaczymy 23 najpiękniejsze Polki z niemal wszystkich zakątków kraju, które staną do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2020. Uczestniczki oprócz korony i tytułu, powalczą także o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Nową królową ukoronuje ustępująca Miss Polski 2019 - Magdalena Kasiborska.

Występy znanych artystów

Takiego finału Miss Polski jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii tego konkursu wybory najpiękniejszej Polki odbędą się bez udziału publiczności i przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Co nie znaczy, że emocje będą mniejsze! O wyjątkową atmosferę na gali Miss Polski zadbają Kortez, Paweł Domagała, Anna Wyszkoni oraz Monika Lewczuk, Paweł Tur, Nick Sincler.

Same kobiety w jury

Podczas wyborów Miss Polski 2020 w jury zasiądą same kobiety! Fantastyczne i inspirujące, o wielkiej sile i wierze w swoje możliwości. Każda z nich może być wzorem do naśladowania:

 • Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992, III wicemiss świata na Miss World oraz laureatka Miss Świata Studentek na World Miss University;
 • Viola Piekut, ulubiona projektantka gwiazd;
 • Anna Wyszkoni, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek;
 • Joanna Liszowska, aktorka występująca w produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz na deskach teatru;
 • Olga Buława, absolwentka prawa i Miss Polski 2018;
 • Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012, która realizuje swoje marzenia w branży modowej i prowadzi swój butik;
 • Magdalena Kasiborska, studentka kosmetologii i Miss Polski 2019;
 • Elżbieta Sawerska, absolwentka politologii i Miss Polski 2004.

Znany duet prowadzących

Podczas wyborów nowej Miss Polski finalistki zaprezentują się w kilku pokazach. Zobaczymy je między innymi: w kolekcji casual od Violi Piekut, strojach kąpielowych Self Collection, odzieży termicznej od Brubeck oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych od Violi Piekut. Uroczysta gala finałowa odbędzie się w tym roku w Warszawie w studiu Cyfrowego Polsatu.

Gospodarzami wieczoru będą: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, natomiast rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży,           finalistka Miss Polski 2005 dostała się do najlepszej dziesiątki ówczesnej edycji i z pewnością udzieli obecnym uczestniczkom cennych rad.

Reżyserem gali Miss Polski 2020 będzie Joanna Majorkiewicz, a choreografię przygotuje Anna Bubnowska. Telewizyjne show organizowane jest przez Nową Scenę, a producentem jest Telewizja Polsat.

Transmisja 17 stycznia o godz. 20

Jaka będzie zwyciężczyni tegorocznej edycji Miss Polski? Która z dzisiejszych najpiękniejszych Polek dołączy do panteonu Miss Polski? Przekonamy się już 17 stycznia! Relacja na żywo o godz. 20:00 w Polsacie.

fot. Facebook/Miss Polski

Małopolska - najnowsze informacje