piątek, 28 stycznia 2022 12:17

Wysokie miejsca zawodników z Mszany Górnej na zawodach Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS

Autor Joanna Obajtek

W 2022 roku Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe obchodzi jubileusz 75-lat istnienia. Z tej okazji reaktywowano mistrzostwa kraju klubów należących do Zrzeszenia w różnych dyscyplinach sportu. Ostatni raz tego typu zawody odbyły się 17 lat temu.

W sobotę, 22 stycznia b.r., gospodarzem reaktywowanych po długiej przerwie zawodów był Tomaszów Lubelski. Ze względu na trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu część klubów zrezygnowała ze startów. W zawodach wzięły udział reprezentacje pięciu województw. Na linii startu nie zabrakło zawodników LKS Witów ski.

Wśród biegaczy narciarskich reprezentujących klub z Mszany Górnej najlepsze miejsca wywalczyli:

• w kategorii seniorka: Ewelina Kołodziej - 2 miejsce,
  • wśród juniorek: Wioleta Opyd - 2 miejsce,
  • juniorki młodsze:  Aleksandra Kołodziej - 1 miejsce, Patrycja Smoter - 2 miejsce,
  • w kategorii do 13 lat: Wojciech Dawiec - 3 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej LKS "Witów ski" w Mszanie Górnej zajął 2 miejsce, za klubem z Tomaszowa Lubelskiego.

17 lat temu klub z Mszany Górnej wywalczył w tych zawodach 1 miejsce. W tym roku, z różnych powodów, nie wszyscy zawodnicy mogli wystartować w terminie zaplanowanym przez organizatorów, co zmniejszyło szanse na wygraną.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych zawody zostały przeprowadzone w sposób bardzo okazały, stosownie do jubileuszu.