poniedziałek, 25 lipca 2022 05:27

[Wywiad] „Śpiewanie jest dla mnie tak naturalne, jak mówienie” – Marysia Ślusarek o swojej muzycznej pasji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Wywiad] „Śpiewanie jest dla mnie tak naturalne, jak mówienie” – Marysia Ślusarek o swojej muzycznej pasji

W ostatnim czasie na YouTube trafił kolejny utwór autorstwa pochodzącej z Sądecczyzny Marii Ślusarek. Doceniana w muzycznym świecie sądeczanka marzy o wydaniu własnej płyty. – Jestem zwykłą dziewczyną z Nowego Sącza, która tylko pragnie realizować swoje marzenia – mówi w rozmowie z Głosem24 Marysia.

Maria Ślusarek jest jedną z bardziej obiecujących piosenkarek pochodzących z Sądecczyzny. Młoda, piękna i utalentowana dwudziestolatka śpiewa, odkąd pamięta. W tym przypadku można powiedzieć, że śpiewanie jest dla niej tak samo naturalne jak mówienie. Maria od najmłodszych lat z powodzeniem brała udział w różnego rodzaju w konkursach. Warto tu wspomnieć chociażby o wyróżnieniu na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Gdynia Open 2020”, I Miejscu w Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Nowym Sączu i Nagrodzie Specjalnej Polskiego Radia na Międzynarodowym Festiwalu Skowroneczek.

Marysia talent bezapelacyjnie odziedziczyła po swoim ojcu, który z wykształcenia jest organistą. Piosenkarka zamknęła już etap konkursowy i, jak mówi w rozmowie z Glosem24, koncentruje się teraz na tworzeniu czegoś swojego. Jej wielkim marzeniem jest wydanie płyty, ale to wiąże się ze sporymi kosztami. Wydaje się jednak, że piosenkarka małymi kroczkami zbliża się do celu. Niedawno na YouTube trafił jej najnowszy teledysk „Sen”. Słowa i muzykę do tego utworu napisała Marysia, produkcją muzyczną zajął się Bartek Marszałek. Za mix i mastering odpowiedzialny był Rafał Sztaba. Muzyczny projekt Marysi spotkał się z pozytywnym odbiorem jej fanów i trafił na listę jednej z radiowych rozgłośni.

– Głos jak zawsze piękny. Masz także niesamowity falset. Piosenka jest przecudowna, ma Twoją silę i moc

– pisze jeden z internautów.

„Sen” to kolejna, po nastrojowej „Gwieździe Betlejemskiej”, piosenka autorstwa młodej artystki. Muzykę do wspomnianej pastorałki napisała wraz z swoim tatą. Za produkcję muzyczną, mix i mastering odpowiedzialny był Bartek Marszałek. Z kolei produkcją video zajął się Piotr Droździk. Teledysk do piosenki został nagrany w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

– „Gwiazda Betlejemska” została opublikowana rok temu w okresie Bożego Narodzenia. Miała to być pastorałka ambitna, ukazująca walory artystyczno-muzyczne z elementami muzyki filmowej - napisana została do wiersza Stanisława Jarmolińskiego. Utwór powstał w okresie pandemii, miał więc pocieszyć słuchaczy w nadchodzącym święcie Bożego Narodzenia i ukoić serca w tym niepowtarzalnym dla nas czasie. Natomiast „Sen” jest piosenką w całkowicie innej stylistyce. Radiowy utwór, tajemniczy i taneczny. Opowiada o tajemniczej miłości, która trwa tylko przez chwilę, jak sen magiczny i przelotny

– mówi nam młoda sądecka piosenkarka.

Jak zdradza nam Marysia, obecnie pracuje nad kolejnym projektem. Inspiruje ją rzeczywistość, która ją otacza i jak przystało na artystkę potrafi przekuć to, czego doświadcza, w muzykę. O muzycznych planach i marzeniach w rozmowie z Głosem24 opowiada nam Marysia  Ślusarek.

Maria Ślusarek/ Fot. Piotr Droździk
Maria Ślusarek/ Fot. Piotr Droździk

Jak zaczęła się pani przygoda z muzyką?

– Śpiewam odkąd pamiętam. Moim pierwszym wspomnieniem jest konkurs w szkole podstawowej, kiedy moje wykonanie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem i chyba wtedy przyszła ta myśl, że bez śpiewania (muzyki), ciężko mi będzie planować przyszłość.

Można powiedzieć, że talent odziedziczyła pani po swoim tacie. Pewnie jest z pani bardzo dumny.

– Tata jest muzykiem, organistą. Muzyka zawsze towarzyszyła mi w naszym domu. Lubimy razem pomuzykować.

Na YouTubie zamieściła pani swoje dwie piosenki. Jak powstawały „Gwiazda Betlejemska” i „Sen”?

– „Gwiazda Betlejemska” została opublikowana rok temu w okresie Bożego Narodzenia. Miała to być pastorałka ambitna, ukazująca walory artystyczno-muzyczne z elementami muzyki filmowej - napisana została do wiersza Stanisława Jarmolińskiego. Utwór powstał w okresie pandemii, miał więc pocieszyć słuchaczy w nadchodzącym święcie Bożego Narodzenia i ukoić serca w tym niepowtarzalnym dla nas czasie. Natomiast „Sen” jest piosenką w całkowicie innej stylistyce. Radiowy utwór, tajemniczy i taneczny. Opowiada o tajemniczej miłości, która trwa tylko przez chwilę, jak sen magiczny i przelotny.

Gdzie na co dzień można pani posłuchać?

– Zapraszam serdecznie do wysłuchania mnie na YouTube i innych platformach streamingowych. W obecnym czasie pracuję nad nowym projektem.

Maria Ślusarek/ Fot. Piotr Droździk
Maria Ślusarek/ Fot. Piotr Droździk

Na pani koncie jest kilka sukcesów.

– Brałam udział w konkursach - bywałam ich finalistką. Myślę, że zamknęłam już ten etap w moim życiu i koncentruje się teraz na tworzeniu czegoś swojego.  Moim największym sukcesem jest to, w czym mogę się realizować i pokazać cząstkę siebie, czyli ,,Gwiazda Betlejemska’’ i ,,Sen’’. Mam nadzieję, że następny utwór pojawi się niebawem.

Które z osiągnięć jest dla pani najcenniejsze?

– Cieszę się bardzo, że ,,Sen’’ trafił na listę przebojów Radia Wnet i mam nadzieję, że będzie można usłyszeć mnie na antenie innych rozgłośni.

Kim się pani inspiruje, tworząc własną muzykę?

– Inspiruję się rzeczywistością, która nas otacza oraz wrażliwością, którą każdy z nas posiada. Staram się słuchać wielu gatunków muzycznych. Jestem na etapie poszukiwania swojej drogi muzycznej.

Co daje pani śpiewanie?

– Śpiewanie daje mi dużo radości na co dzień. Jest dla mnie tak naturalne, jak mówienie.

Maria Ślusarek/ Fot. Piotr Droździk
Maria Ślusarek/ Fot. Piotr Droździk

Jakie są pani muzyczne plany?

– Na pewno rozwijać dalej swoje umiejętności wokalne, tworzyć nowe projekty i mieć na tyle środków finansowych, żeby móc wydać swoją płytę. Jestem zwykłą dziewczyną z Nowego Sącza, która tylko pragnie realizować swoje marzenia.

A jakie są pani muzyczne marzenia?

– Myślę, że moim największym marzeniem jest trafienie do większej liczy odbiorców i koncertowanie z promocją własnej płyty.

Fot.: Piotr Droździk

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje