czwartek, 29 kwietnia 2021 11:03

Wzrośnie opłata za nocleg w sądeckiej Izbie Wytrzeźwień

Autor Aleksandra Tokarz
Wzrośnie opłata za nocleg w sądeckiej Izbie Wytrzeźwień

Koszt pobytu na sądeckiej Izbie Wytrzeźwień wzrośnie. Rada miasta podjęła uchwałę, zgodnie z którą pozwala na podniesienie opłaty o 50 złotych. Oznacza to, że koszt noclegu w tym miejscu wzrośnie z 250 do 300 złotych.

Ostatnia zmiana cennika sądeckiej Izby Wytrzeźwień miała miejsce w 2013 toku. Głównym powodem, dla którego zdecydowano się na podniesienie opłaty są rosnące koszty funkcjonowania.

Tylko w roku ubiegłym do tego miejsca trafiło ponad 1 800 osób. Byli to mieszkańcy Nowego Sącza, ale też powiatu nowosądeckiego i ościennych. Rekordzista odwiedził to miejsce ponad 700 razy.

Otwarcie Parku Strzeleckiego zbliża się wielkimi krokami. Znamy dokładną datę
Mieszkańcy Sądecczyzny czekali na realizację tego przedsięwzięcia od lat. Już wkrótce będzie można spacerować pod odnowionym Parku Strzeleckim.

Przypomnijmy, sądecka Izba Wytrzeźwień wróciła do normalnego funkcjonowania po niemal półtora miesięcznej przerwie. Ta spowodowana była brakiem lekarza, który zrezygnował z pracy w placówce w połowie lutego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 grudnia 2014 r. w sprawie izb wytrzeźwień i placówek wskazanych lub utworzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 1850); obowiązana jest bowiem w sposób obligatoryjny do zatrudniania m.in. lekarzy i felczerów jako podmiotów bezpośrednio odpowiedzialnych za życie i zdrowie tzw. „osób doprowadzonych” do izby wytrzeźwień przez 24 godziny na dobę.

W tym czasie spore problemy pojawiały się w funkcjonowaniu SORu. Dziennie trafiało tam bowiem od 2 do 5 nietrzeźwych pacjentów. Były to osoby agresywne, które wymagały wynajęcia dodatkowej ochrony. Mimo tego jednak traktowani byli jak pozostali pacjenci - wykonywało się im wszystkie badania, których wymagali. Efektem tej sytuacji był paraliż pracy personelu medycznego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Teraz jednak wszystko wróciło do normy. 13 kwietnia radny Maciej Rogóż poinformował, że "Izba Wytrzeźwień wróciła do normalnego funkcjonowania".

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje