czwartek, 29 kwietnia 2021 10:46

Otwarcie Parku Strzeleckiego zbliża się wielkimi krokami. Znamy dokładną datę

Autor Aleksandra Tokarz
Otwarcie Parku Strzeleckiego zbliża się wielkimi krokami. Znamy dokładną datę

Oficjalne otwarcie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu zaplanowano na piątkowe popołudnie. Pierwsze spacery po odnowionym terenie będą więc możliwe już w maju.

Mieszkańcy Sądecczyzny czekali na realizację tego przedsięwzięcia od lat. Sądecki Park Strzelecki zmienił się nie do poznania. W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się zaniedbana muszla koncertowa oraz zniszczone ławeczki, powstał okazały amfiteatr – nowe centrum wydarzeń plenerowych miasta. Obiekt, posiadający ok. 3 tys. miejsc dla widzów, nakryty jest specjalną membraną, co pozwoli na prowadzenie imprez bez względu na warunki atmosferyczne. Elewacje wykonane są głównie z materiałów naturalnych, wśród których dominuje drzewo oraz kamień.

Zmiany widać także na terenie samego parku. Zdewastowane asfaltowe alejki spacerowe zastąpiły pełne uroku ścieżki wyłożone kostką i oświetlone. Powstały nowe obiekty: wielofunkcyjny pawilon, place zabaw dla dzieci m.in. z mokrą piaskownicą i sadzawką, plac wejściowy z fontanną oraz mini-ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną, wyposażoną w elementy do ćwiczeń dla dorosłych. Powstały też drewniane pawilony – altany, które stanowić będą "czytelnię" i "ogród seniora". Cały teren parku objęty został monitoringiem.

Koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego to około 53 mln zł.

Sądecczyzna. Budowa Powiatowego Centrum Sportów coraz bliżej
- To bardzo dobra wiadomość – zapewnia starosta Marek Kwiatkowski. Powiat nowosądecki otrzymał dwa miliony złotych dofinansowania na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

fot. UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje