czwartek, 29 sierpnia 2019 20:09

Zabierzów: Obwodnica coraz bliżej. Czas podjąć ważną decyzję

Autor Anna Piątkowska-Borek
Zabierzów: Obwodnica coraz bliżej. Czas podjąć ważną decyzję

Jedenaście firm chce wykonać projekt obwodnicy Zabierzowa.

– Wpłynęło 11 ofert w przetargu na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Zabierzowa w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych i sprawowaniem nadzoru autorskiego – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie.

Obecnie trwa wybór najkorzystniejszej oferty.

– Najtańsza oferta złożona przez Mosty Katowice Sp. z o.o. opiewa na kwotę 3 838 707 zł. Kolejna cenowo oferta złożona przez PROMOST CONSULTING sp. z o.o. sp. k. wynosi 6 969 057 zł. Najdroższą ofertę z ceną 9 977 760 zł złożyła spółka Multiconsult Polska sp. z o.o. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 8 877 249,22 zł brutto – wyjaśnia GDDKiA.

Planowana obwodnica Zabierzowa ma przebiegać przez miejscowości, przez które biegnie droga krajowa nr 79: Modlniczka (gmina Wielka Wieś), Zabierzów, Kochanów i część miejscowości Niegoszowice (gmina Zabierzów). Będzie to droga klasy GP o długości 10,2 km. Powstaną na niej trzy skrzyżowania.

– Wybudowany zostanie także dwukomorowy tunel z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, pod starodrożem drogi krajowej nr 79, o długości 370 m, a także 13 obiektów mostowych. 5 obiektów planowane jest na odcinku I oraz łącznik nad potokiem Wedonka. Na odcinku II zaplanowano 6 obiektów oraz łącznicę do starodroża DK79. Na odcinku II, jednojezdniowym rondo turbinowe powstanie w Rudawie – informuje GDDKiA.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje