wtorek, 25 stycznia 2022 12:12

Zabudowa Busa: Jak skutecznie zarządzać przestrzenią w samochodzie dostawczym?

Autor Artykuł sponsorowany
Zabudowa Busa: Jak skutecznie zarządzać przestrzenią w samochodzie dostawczym?

Mam to gdzieś na pace… - niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę dostawczą, świadczysz usługi instalacyjne, czy działasz jako pogotowie hydrauliczne albo mobilny mechanik samochodowy gdzieś na pace nie jest miejscem, w którym powinieneś szukać przesyłek, narzędzi czy części zamiennych. Chaos na pace wpływa niekorzystnie na efektywność realizacji zadań, a w przypadku transportu przedmiotów wymagających może powodować straty wynikające z ich uszkodzenia.

Zabudowa busa: Czyli co?

Zabudowa busa to określenie odnoszące się do szeregu zróżnicowanych systemów zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej pojazdów dostawczych, których celem jest zapewnienie łatwego dostępu do przewożonych części, komponentów i narzędzi oraz zabezpieczenie ładunku na czas transportu. W zależności od potrzeb dyktowanych specyfiką prowadzonej działalności zabudowa busa może obejmować:

  • bagażniki dachowe dedykowane do przewozu długich przedmiotów, drabin, rur, elementów instalacyjnych,
  • podpodłogowe szafki szufladowe,
  • regały samochodowe,
  • podłogi i panele ścienne zabezpieczające wnętrze pojazdu przed uszkodzeniami mechanicznymi i ułatwiające utrzymanie pojazdu w czystości,
  • rampy.

Podpodłogowe szafki szufladowe dla samochodów dostawczych

Ze względu na wysokość samochodu przestrzeń w pojeździe dostawczym często nie jest w pełni wykorzystywana. Podpodłogowe szafki szufladowe zmniejszają wysokość przestrzeni załadunku, jednocześnie dostarczając dodatkową zorganizowaną przestrzeń przechowywania. To rozwiązanie szczególnie funkcjonalne z perspektywy zespołów świadczących usługi naprawcze lub instalacyjne w terenie. Szuflady podpodłogowe pozwalają w sposób ergonomiczny i uporządkowany przechowywać drobne elementy instalacyjne i montażowe, tym samym przyczyniają się do poprawy wydajności pracownika na miejscu awarii/usługi. Co ważne, rozmiar szuflad oraz sposób, w jaki dzieli się wnętrze jest elastyczny. To pozwala na dopasowanie systemu organizacji przechowywania do specyficznych potrzeb praktycznie każdej branży.

Regały samochodowe dla transportu i branży usługowej

Regały samochodowe zostały wymyślone dla branży transportowej. Ich specyficzny układ pozwalał na organizację przestrzeni ładunkowej i jednoczesne zabezpieczenie ładunku na czas transportu. Obecnie regały samochodowe służą nie tylko organizacji przewożonych przez kurierów przesyłek, ale również organizacji narzędzi czy komponentów niezbędnych do realizacji określonych usług. Takie zastosowanie regałów jest możliwe ze względu na fakt, iż zabudowa busa praktycznie zawsze wykonywana jest na indywidualne zamówienie. Dzięki temu mamy naprawdę bardzo dużą swobodę zarządzania przestrzenią i jej organizowania pod kątem naszych potrzeb.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka