wtorek, 2 listopada 2021 14:06

Jak skutecznie ukryć IP i ominąć cenzurę rządową ?

Autor kal
Jak skutecznie ukryć IP i ominąć cenzurę rządową ?

Coraz częściej słyszymy o wyłudzaniu danych, albo wprost o włamaniach i kradzieży danych użytkowników Internetu. Jest jednak sposób, aby uchronić się przed przestępcami. To Wirtualna Prywatna Sieć – VPN (Virtual Private Network).

Gdy korzystamy z Internetu i wchodzimy na różne strony, pozostawiamy po sobie ślad w postaci adresu IP. Jeśli ktoś będzie chciał, może ustalić dokładnie z którego komputera logowano się na stronach, które na przykład zainteresowały jakieś służby. To może czasem dla nas być kłopotliwe. Jak bardzo - widać to choćby po ostatniej rządowej aferze mailowej, gdy po włamaniu na prywatna pocztę ujawniono cała korespondencję i trafiła ona do sieci. Jest jednak sposób, aby pozostać anonimowym w Internecie.

Virtual Private Network to narzędzie do ochrony prywatności, bez którego już wkrótce nie będzie można się obejść. VPN sprawia, ze twoje dane (IP, hasła) są bezpieczne i nikt, ani wielkie koncerny ani cyberprzestępcy, nie mogą śledzić twojej aktywności w sieci.  Dzięki VPN nie jesteś widoczny jako użytkownik Internetu. VPN zastępuje twój adres IP innym, dzięki czemu możesz wirtualnie występować jako użytkownik z dowolnego kraju na świecie.

VPN zapewnia też dodatkowe bezpieczeństwo w sieci: szyfruje twoje dane, aby nikt nie mógł sobaczyć co wysyłasz i co odbierasz. To bardzo przydatne narzędzie, jeśli działamy w obszarze praw człowieka i zagraża nam cenzura. Z kolei na wakacjach VPN pozwala korzystać z każdego miejsca na świecie ze swojej ulubionej rozrywki.

Podsumujmy: VPN chroni podczas korzystania z publicznych hotspotów Wi-Fi, ukrywa adres IP (adres protokołu internetowego) i zapewnia większą prywatność podczas surfowania po Internecie. Pozwala uzyskać dostęp do większej ilości cyfrowych treści (np. niedostępnych w danym kraju) i omijać restrykcje, np. cenzurę rządową.
VPN sprawi, że nikt nie będzie nas śledzić i rejestrować naszego ruchu w Internecie, a potem sprzedawać naszych danych dostawcom usług internetowych, reklamodawcom czy cyberprzestępcom.
Jeśli chcemy być anonimowi i bezpieczni VPN to dla nas idealne narzędzie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje