czwartek, 18 listopada 2021 11:36

Zakażeni nauczyciele, uczniowie na kwarantannie. Covid dziesiątkuje szkoły w gminie Korzenna

Autor Aleksandra Tokarz
Zakażeni nauczyciele, uczniowie na kwarantannie. Covid dziesiątkuje szkoły w gminie Korzenna

Czwarta fala pandemii nie omija gminy Korzenna. Kolejne klasy przechodzą na nauczanie zdalne, a uczniowie trafiają na kwarantannę. W trzech szkołach zakażenie koronawirusem potwierdzono wśród nauczycieli.

Wprowadzenie niezbędnych obostrzeń sanitarnych okazało się konieczne m.in. w szkołach w Wojnarowej, Lipnicy Wielkiej i Korzennej. - Decyzje o organizacyjnych zmianach podejmowane są w porozumieniu z organem prowadzącym, którym jest gmina, oraz z sanepidem – informuje samorząd.

Z powodu potwierdzenia COVID-19 u jednego z nauczycieli w SP w Lipnicy na zdalne nauczanie przeszła klasa 7 i 8 począwszy od 15 listopada do 19 listopada. W tym samym okresie zdalnie uczą się uczniowie sześciu klas SP w Korzennej. W tym przypadku przesądziło o tym zarażenie wirusem stwierdzone u jednego z nauczycieli.

W SP w Wojnarowej testy potwierdziły zakażenie u dwóch nauczycieli. W efekcie na kwarantannie przebywała klasa 1, a do końca tego tygodnia kwarantanną objęte będą klasy 7 i 8. Dodatkowo na zdalne nauczanie miała przejść klasa 3, ponieważ nauczycielka miała objawy wskazujące na COVID i kontaktowała się wcześniej z osobą chorą. W szkole odwołano też zaplanowaną wcześniej wywiadówkę.

Dobrą informacją jest ta, iż dotychczas do szkół nie dotarły informacje od rodziców o zachorowaniach wśród uczniów przebywających na kwarantannie.

koronawirus najnowsze informacje

inf. UG Korzenna, fot. ilustracyjne/unsplash

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje