czwartek, 2 grudnia 2021 08:43

Zakażony lider PO do rządzących: "Czas na Waszą odpowiedzialność za kraj"

Autor Marzena Gitler
Zakażony lider PO do rządzących: "Czas na Waszą odpowiedzialność za kraj"

Poseł Aleksander Miszalski o zakażeniu koronawirusem poinformował na Twitterze. Zaapelował też do prezydenta, premiera i ministra zdrowia: "wpłyńcie na swoich wyborców by Ci zaczęli się szczepić! Czas na Waszą odpowiedzialność za kraj".

Aleksander Miszalski, lider małopolskiej Platformy Obywatelskiej pozytywny wynik testu otrzymał 27 listopada. Poinformował o tym na Twitterze, wyjaśniając swoją nieobecność na posiedzeniu Sejmu. Pomylił przy tym nazwę miesiąca, którą potem sprostował. "Pojawiają się pytania dlaczego byłem nieobecny i nie głosowałem dziś w Sejmie. Od 26 października (powinno być listopada - przyp. red.) jestem w izolacji, bo zaraziłem się koronawirusem, dlatego nie mogę wziąć udziału w posiedzeniu Sejmu. Udział zdalny nie jest już możliwy. Dbajcie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!" - zaapelował.

W kolejnym tweecie Miszalski pokazał mapy Polski z danymi zaszczepieniu i ponadnormalną liczbą zgonów. To województwa wschodnie i południowe, w których przewagę stanowią wyborcy PiS.  

Dane epidemiczne - graf. Tt Aleksander Miszalski

Poseł zwrócił się do rządzących, aby wpłynęli na swoich wyborców i zaczęli się szczepić. "Dobijamy do 30 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.  Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, Premierze Mateuszu Morawiecki Ministrze Niedzielski zapraszam do Małopolski! Macie tu wysokie poparcie, wpłyńcie na swoich wyborców by Ci zaczęli się szczepić! Czas na Waszą odpowiedzialność za kraj" - zaapelował lider małopolskiej PO.

fot. Tt Aleksander Miszalski

Kraków

Kraków - najnowsze informacje