środa, 4 września 2019 15:01

Zakopane. Odpowiedzialnie w góry! - rusza 15. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane. Odpowiedzialnie w góry! - rusza 15. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim

W dniach 5-8 września, czyli od najbliższego czwartku do niedzieli, Zakopane będzie filmową stolicą Polski dla wszystkich miłośników gór. Rusza 15. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim.

Poza obejrzeniem produkcji z całego świata wyświetlanych w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami czy autorami książek. O tym, jak mądrze planować górskie wycieczki wszystkim chętnym odpowiedzą też osobiście ambasadorzy akcji edukacyjnej PKL. Na odwiedzających stoisko Odpowiedzialnie w góry! czekają też specjalnie przygotowane nagrody.

Podczas 15. Spotkań z Filmem Górskim stoisko PKL Odpowiedzialnie w góry! pojawi się w Parku Miejskim w Zakopanem w piątek. Przez cały weekend będzie można na nim sprawdzić między innymi swój poziom wiedzy o górach biorąc udział w quizie i spotkać się z ambasadorami akcji edukacyjnej PKL Odpowiedzialnie w góry!

Odwiedzający stoisko PKL będą mogli także wziąć udział w treningu obwodowym prowadzonym przez wykwalifikowanych trenerów, którzy podpowiedzą jak ćwiczyć, by przygotować się do sezonu narciarskiego lub odpowiednio rozgrzać się przed wyjściem w góry. Eksperci udzielą darmowych konsultacji treningowych, dla chętnych dostępne będzie również przeprowadzenie analizy składu ciała, która pozwoli wprowadzić właściwą dietę i preferencje żywieniowe. W strefie chillout czeka relaks na leżakach.

Na stoisku PKL prowadzona będzie tez sprzedaż pamiątek i ubrań z kolekcji sygnowanych logo Kasprowy Wierch i Gubałówka, które wykonane są na specjalne zamówienie PKL. Kolekcja lato 2019 jest utrzymana w stylu tatrzańskim, wykorzystuje wizerunki zwierząt żyjących w rejonie Kasprowego Wierchu i znajdujących się pod ścisłą ochroną. Kolorystyka odzwierciedla barwy natury. Wszystkie ubrania i gadżety zostały zaprojektowane  i wykonane w Polsce z dbałością o detale i najwyższą jakość wykonania.

Podczas zakopiańskiego festiwalu 15. Spotkania z Filmem Górskim przyznana zostanie także nagroda specjalna Polskich Kolei Linowych za film promujący postawy poszanowania przyrody i zachowania zasad, które wpływają na bezpieczeństwo podczas aktywnego spędzania czasu w górach. O tę i inne festiwalowe nagrody powalczy w Konkursie Filmowym aż 31 filmów z 15 krajów. Polskie Koleje Linowe są jednym ze sponsorów 15. Spotkań z Filmem Górskim.

Ponadto, podczas festiwalu zostaną rozegrane mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej. Będzie to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce, bo bouldering znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020) i Paryżu (2024). Więcej na jego temat dowiesz się TUTAJ.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń - namiot PKL Odpowiedzialnie w góry! w Parku Miejskim w Zakopanem:

Piątek 15:00-19:00

15:15 – 19:00  –  rozwiąż quiz górski z nagrodami by wyruszyć Odpowiedzialnie w góry!

15:30 –18:00 – Weź udział w treningu obwodowym prowadzonym przez Studio Treningowe Kombinat Treningu. Podpowiemy jak trenować by przygotować się do sezonu narciarskiego lub odpowiednio rozgrzać się przed wyjściem w góry. Darmowe konsultacje treningowe, analiza składu ciała.

Sobota 10:00 – 18:00

10:15 – 19:00 - rozwiąż quiz górski z nagrodami by wyruszyć Odpowiedzialnie w góry!

11:00– 13:00 i  14:00 – 16:00 - Weź udział w treningu obwodowym prowadzonym przez Studio Treningowe Kombinat Treningu. Podpowiemy jak trenować by przygotować się do sezonu narciarskiego lub odpowiednio rozgrzać się przed wyjściem w góry. Darmowe konsultacje treningowe, analiza składu ciała.

16:00 – 18:00 – spotkanie z Apoloniuszem Rajwą ambasadorem akcji edukacyjnej Odpowiedzialnie w góry! i rozmowa na temat zagrożeń pogodowych w górach. Konkurs z nagrodami dla aktywnych uczestników spotkania.

Niedziela 10:00 – 15:00

10:15 – rozwiąż quiz górski z nagrodami by wyruszyć Odpowiedzialnie w góry!

11:00– 13:00 – Weź udział w treningu obwodowym prowadzonym przez Studio Treningowe Kombinat Treningu. Podpowiemy jak trenować by przygotować się do sezonu narciarskiego lub odpowiednio rozgrzać się przed wyjściem w góry. Darmowe konsultacje treningowe, analiza składu ciała.

13:00 – 15:00 – spotkanie z Marcinem Rzeszótko ambasadorem akcji edukacyjnej Odpowiedzialnie w góry! i rozmowa na temat fachowego przygotowania się do biegania i treningu w górach. Konkurs z nagrodami dla aktywnych uczestników spotkania.

Więcej informacji na temat akcji oraz porad można znaleźć na stronie www.odpowiedzialniewgory.pl i w mediach społecznościowych. Strona jest aktualizowana na bieżąco o nowe informacje przydatne przed wyjściem w góry.


O akcji Odpowiedzialnie w góry!

„Za porady podziękujesz nam z góry” – takie hasło przyświeca letniej akcji edukacyjnej Polskich Kolei Linowych, które promują wśród turystów właściwe zachowania na tatrzańskich szklakach. Porady i wskazówki która mają uświadomić turystom potencjalne zagrożenia w górach, pokazać jak przygotować się do wyprawy, jak ważne jest poszanowanie dla tatrzańskiej przyrody i zachowanie podstawowych zasad, które wpływają na nasze bezpieczeństwo można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej akcji https://odpowiedzialniewGory.pl/ i kanałach social media https://www.facebook.com/odpowiedzialniewGory/

Swoją wiedzą, podobnie jak zimą, dzielą się ambasadorzy, ludzie związani w z górami, m.in. ratownicy TOPR, przewodnicy, przyrodnicy i sportowcy. Partnerami akcji edukacyjnej Odpowiedzialnie w góry! są Tatrzański Park Narodowy i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w  Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Fot. i inf.: PKL

Podhale

Podhale - najnowsze informacje