piątek, 28 czerwca 2019 15:01

Zakrzówek - koniec pływania!

Autor (red)
Zakrzówek - koniec pływania!

Po wtorkowym wypadku na Zakrzówku (Tragiczny początek wakacji), w którym życie stracił 14-to letni piłkarz, władze miasta postanowiły rozprawić się z problemem nielegalnych kąpieli.

Po spotkaniu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Zarządu Zieleni Miejskiej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie i Zarządu Dróg Miasta Krakowa, zdecydowano, że nie będzie już patrzenia przez palce na wchodzących przez dziury w siatce plażowiczów i amatorów skoków do wody. Zakrzówek znajdzie się pod okiem służb.

Zarząd Zieleni Miejskiej został zobowiązany do naprawy uszkodzonych fragmenty ogrodzenia. Dodatkowo klucze do wejścia na teren Zakrzówka będą mieć: Komisariat Wodny Policji w Krakowie, straż pożarna oraz WOPR – tak aby wodować łódź i w razie potrzeby jak najszybciej móc podjąć akcję ratunkową. Pojawi się też więcej znaków mówiących o bezwzględnym zakazie kąpieli w tym miejscu.

A w połowie lipca zacznie się pierwszy etap przebudowy terenu i na dwa lata zejścia nad wodę zostaną zamknięte. Zakrzówek ma zostać ponownie otwarty w 2021 r.

Kraków - najnowsze informacje