niedziela, 16 stycznia 2022 12:12

Zaniepokojony raportami dot. koronawirusa Wojewoda Małopolski opublikował apel do mieszkańców

Autor Głos 24
Zaniepokojony raportami dot. koronawirusa Wojewoda Małopolski opublikował apel do mieszkańców

W związku ze statystykami dotyczącymi nowych zakażeń koronawirusem na terenie Małopolski, wojewoda Łukasz Kmita zaapelował o przystępowanie do szczepień przeciw Covid-19.

Od kilku tygodni informujemy o wzroście zakażeń na terenie województwa małopolskiego. Tuż przed rozpoczynającymi się jutro (17 stycznia) feriami, województwo przekroczyło 73,55 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. To więcej niż dawna "czarna strefa".

Głos w sprawie aktualnej sytuacji epidemicznej postanowił zabrać za pośrednictwem mediów społecznościowych wojewoda Łukasz Kmita.

– Drugi tydzień z rzędu rośnie w Małopolsce liczba osób zakażonych koronawirusem. Te dane z pewnością są niepokojące, dlatego niezmiennie apeluję: szczepmy się!‼️

– napisał Kmita.

Wojewoda zaapelował, by szczególnie w czasie zbliżających się ferii przestrzegać obowiązujących obostrzeń:

– Zwracajmy także uwagę na zasady reżimu sanitarnego - szczególnie teraz, gdy z racji ferii zimowych wielu z nas będzie miało urlop i skorzysta z zimowych atrakcji w naszym regionie. Bądźcie odpowiedzialni‼️

Na koniec wojewoda przestawił statystyki dotyczące hospitalizowanych w związku z koronawirusem na terenie województwa:

– Nieco lepiej wygląda sytuacja w szpitalach: dziś w Małopolsce mamy 1579 pacjentów ze stwierdzonych covid-19. To aż o 277 mniej hospitalizowanych niż dokładnie dwa tygodnie temu (1 stycznia).
Liczba osób zakażonych i hospitalizowanych / Fot:  Facebook/ Łukasz Kmita
Liczba osób zakażonych i hospitalizowanych / Fot: Facebook/ Łukasz Kmita

Inf. i foto:  Facebook/ Łukasz Kmita

Czytaj również:

Koronawirus. Małopolska znów “czarna” i to tuż przed feriami!
O tym, że w Małopolsce wciąż rosną zakażenia koronawirusem informujemy od kilku tygodni. Tuż przed feriami, które w Małopolsce rozpoczną się już 17 stycznia, województwo przekroczyło 73,55 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Małopolska - najnowsze informacje