poniedziałek, 4 października 2021 11:42

5-latek zgubił się w czasie wycieczki do Wieliczki. Chodził zapłakany po ulicy

Autor Marzena Gitler
5-latek zgubił się w czasie wycieczki do Wieliczki. Chodził zapłakany po ulicy

Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego pomogli w znalezieniu taty 5-latka, który zgubił się w czasie wycieczki do Wieliczki. Zapłakany chłopiec dotarł sam aż do ul. Dembowskiego, przeszedł ok. 600 metrów.

W niedzielę, 3 października około godziny 9:30, policjanci podczas trakcie patrolu na ulicy Dembowskiego w Wieliczce zauważyli stojącego na chodniku zapłakanego małego chłopca. Policjanci uspokoili dziecko i wtedy chłopiec powiedział im, że ma 5 lat i do Wieliczki przyjechał z tatą oraz starszym bratem, aby zwiedzić kopalnię soli. Policjanci z 5-latkiem poszli na teren Kopalni Soli w Wieliczce. Tam spotkali już szukającego synka, zaniepokojonego tatę 5-latka.

Jak się okazało mężczyzna, który do Wieliczki przyjechał z Warszawy z dziećmi w wieku 5 oraz 11 lat, stracił młodszego syna z oczu w trakcie wejścia na teren kopalni. Syn odszedł od grupy i nie mogli go już odnaleźć. Sam przeszedł ok. 600 metrów, na sąsiednią ulicę. Dzięki pomocy policjantów, 5-latek cały i zdrowy został przekazany pod opiekę taty.

fot. ilustracyjna: pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje