wtorek, 19 lipca 2022 07:30

Żar poleje się z nieba! Do Polski wracają upały. Nawet 35 stopni w cieniu!

Autor Katarzyna Jamróz
Żar poleje się z nieba! Do Polski wracają upały. Nawet 35 stopni w cieniu!

Najbliższy tydzień przyniesie powrót upalnej pogody. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nadchodzącym tygodniu czeka nas fala upałów. Na zachodzie kraju termometry w cieniu wskażą nawet do około 35 st.

W poniedziałek (18 lipca) pogodę nad Polską będzie kształtował rozległy wyż, za sprawą którego od zachodu zaczynają napływać masy ciepłego powietrza.

Najwyższych temperatur można spodziewać się pod koniec tygodnia. Mogą im towarzyszyć niebezpieczne burze z intensywnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Najcieplejszy dzień tygodnia przypadnie w sobotę. Tego dnia temperatura maksymalna od 24 do 28 st. wyniesie jedynie nad morzem, a w pozostałej części kraju termometry wskażą od 33 do 36 st. Wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 60 km/h, wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Z kolei w niedzielę odczujemy ochłodzenie. Najwyższą temperaturę wskażą termometry na Podkarpaciu (w okolicach 30 st.), a w pozostałej części kraju od 22 do 27 st. Wiatr umiarkowany w całym kraju okresami porywisty, zachodni.

Jak informuje IMGW, upał odpuści w ostatnim tygodniu lipca.

Źródło: IMGW
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje