poniedziałek, 10 kwietnia 2023 10:00

Zastępca komendanta głównego PSP z wizytą w Dobczycach

Autor (red)
Zastępca komendanta głównego PSP z wizytą w Dobczycach

W sobotę w Dobczycach mieliśmy okazję gościć zastępcę komendanta głównego PSP nadbryg. Adama Koniecznego. W spotkaniu uczestniczyli także małopolski komendant wojewódzki PSP w Krakowie nadbryg. Piotr Filipek, komendant powiatowy PSP w Myślenicach st. bryg. Sławomir Kaganek, burmistrz Tomasz Suś oraz przedstawiciele OSP i MDP z gminy Dobczyce. Spotkanie miało na celu wizytację jednostki OSP Dobczyce oraz zwiedzanie Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

"Jestem pod wrażeniem rozmachu w zakresie rozwoju jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ich ilości w powiecie myślenickim" - powiedział zastępca komendanta głównego PSP Adam Konieczny. Ogromne wrażenie wywarła na nim interaktywna „ścieżka bezpieczeństwa”, wyposażona w najnowocześniejsze narzędzia i technologie. "Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach to obiekt na bardzo wyjątkowym i wysokim poziomie. Cieszy też, że to centrum zostało perpektywicznie wybudowane, jest dużo miejsca, jest przygotowanie na wszelkie ewentualności, które będą się pojawiać" - dodał.

Podczas spotkania burmistrz Tomasz Suś podziękował przedstawicielom PSP za zaangażowanie i wsparcie, dzięki któremu jednostki OSP mogą się rozwijać.

Fot. UM Dobczyce
UM Dobczyce 

Inf. i fot. UM Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje