piątek, 17 grudnia 2021 12:35

Wadowice: Policjanci zatrzymali 17-latka z medefronem

Autor Mirosław Haładyj
Wadowice: Policjanci zatrzymali 17-latka z medefronem

Policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim mefedron. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Kilka dni temu w godzinach nocnych policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego w Wadowicach otrzymali zgłoszenie o grupie osób  kręcących się w okolicy dworca PKP.

Jadąc na miejsce, funkcjonariusze zauważyli w rejonie przystanku komunikacji miejskiej trzech młodych mężczyzn, którzy nerwowo zareagowali na widok mundurowych. Podczas kontroli osobistej, policjanci znaleźli 11 woreczków z zawartością białej substancji, które jeden z mężczyzn - 17-letni mieszkaniec Wadowic - trzymał w kieszeni spodni. Policyjny tester potwierdził, że jest to mefedron.

Mundurowi zabezpieczyli  narkotyki, a 17-latka zatrzymali i przewieźli do wadowickiej komendy. Również podczas przeszukania miejsca zamieszkania wadowiczanina, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty posiadania zakazanych substancji, do których się przyznał. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje