środa, 27 kwietnia 2022 20:11

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Trzy osoby poszkodowane

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Trzy osoby poszkodowane

Do zderzenia osobówki i samochodu ciężarowego doszło w poniedziałek (26 kwietnia) w godzinach popołudniowych w Starym Sączu.

26 kwietnia o godzinie 14:43 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz zostały wezwane do działań w Starym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Samochody znajdowały się na jezdni.

Samochodem osobowym marki Opel podróżowały trzy osoby (dwie osoby opuściło pojazd o własnych siłach, a trzecia osoba znajdowała się w pojeździe na tylnym siedzeniu). Samochodem ciężarowym marki Volvo podróżował sam kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na dolegliwości. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Udzielono pomocy ratownikom medycznym pogotowia ratunkowego w ewakuacji osoby poszkodowanej z samochodu osobowego do karetki. Ratownicy medyczni z karetek przybyłych na miejsce zdarzenia, przetransportowali trzy osoby poszkodowane z samochodu osobowego do szpitala w Nowym Sączu.

Dalsze działania straży polegały na odpięciu klem akumulatora w samochodzie osobowym, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, usunięciu elementów karoserii z jezdni oraz sprawdzeniu, czy pojazdy nie mają innych wycieków. Działania ratownicze strażaków oraz zabezpieczające trwały ponad pięć godzin.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje