poniedziałek, 8 marca 2021 13:51

Zdjęcia i filmy z drona – kto i czemu się na nie decyduje?

Autor Artykuł sponsorowany
Zdjęcia i filmy z drona – kto i czemu się na nie decyduje?

Osoba obsługująca drona w chwili obecnej może zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie – to bardzo intratne zajęcie, obciążone jednak inwestycjami, w postaci nie tylko sprzętu, ale również odpowiednich szkoleń, certyfikatów i egzaminów. Jest to jednak tego warte, ponieważ na zdjęcia i filmy z drona decyduje się coraz więcej osób, i są one wykorzystywane w coraz większej liczbie firm.

Co to jest dron?

Dron, najprościej określając, to statek powietrzny, który, aby latać, nie potrzebuje na swoim pokładzie załogi. Nie jest tutaj dokładnie określana jego wielkość. Jednocześnie, drony mogą być sterowane albo ręcznie, albo w sposób automatyczny. Urządzenia tego typu od dawna są wykorzystywane przez wojsko, jednak obecnie są również bardzo popularne u osób prywatnych, a wiele z nich wykorzystywanych jest właśnie do przygotowywania zdjęć i filmów z powietrza dla różnorodnych klientów.

Dlaczego warto zdecydować się na zdjęcia z drona?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – ponieważ w wielu przypadkach są one w stanie zrobić prawdziwy efekt WOW, który trudno będzie osiągnąć za pomocą zwykłych zdjęć lub filmów. Drony mogą pokazywać obiekty w sposób bardzo dynamiczny, a do tego, dzięki temu, że wzlatują nad cele, mogą go pokazać w sposób bardzo dokładny. Dzięki temu z jednej strony można przygotować odpowiedni film, prezentujący dynamicznie duży obiekt, jak dom, z drugiej strony, istnieje szansa pokazania czegoś z lotu ptaka – jak np. dużej działki.

Dodatkowo, takie filmy i zdjęcia znakomicie sprawdzają się pod względem artystycznym, a wiele osób cały czas bardzo docenia te, które zostały wykonane z powietrza.

Kto decyduje się na filmy i zdjęcia z drona?

Liczba klientów wzrasta z roku na rok, same filmy i zdjęcia znajdują zastosowania w coraz to różniejszych materiałach, i to zarówno u klientów indywidualnych, jak i u klientów filmowych. Są one z powodzeniem wykorzystywane w przypadkach takich, jak:

1. Ślub i wesele – zdjęcia i filmy z drona to dla wielu znakomity dodatek do ślubnych pamiątek. Znakomicie wkomponują się one w weselny film lub w liczne, inne zdjęcia. Jeżeli nasz ślub i wesele odbywa się w miejscu wyjątkowo urokliwym czy sam kościół wart jest pokazania, warto w takim przypadku zdecydować się na zdjęcia lub video z drona.

2. Deweloperzy i inwestorzy – w tym przypadku drony wykorzystywane są na naprawdę wiele sposobów. Pomocne są m.in. w kontrolowaniu postępów wykonywanych prac, przygotowywaniu potrzebnych dokumentacji czy przygotowania reportażu z prowadzonej inwestycji, który może być wykorzystywany np. do celów promocyjnych danej firmy lub konkretnej inwestycji.

3. Sprzedaż nieruchomości – zdjęcia i filmy z drona idealnie sprawdzą się w przypadku chęci ukazania nieruchomość, najczęściej domu lub działki. Dzięki temu osoby zainteresowane dokładnie zobaczą, co mogą kupić, dzięki czemu będą lepiej poinformowane, a dodatkowo zobaczą wszystkie zalety, jakie oferuje dana nieruchomość – wiele z nich trudno pokazać inaczej, niż bez użycia drona.

4. Reklama i promocja – video z drona to istotny element bardzo wielu filmów promocyjnych. Dużych ich plusem jest to, że mogą doskonale pokazać dane miejsce, co jest istotne w przypadku np. sal weselnych. Dodatkowo same takie video może okazać się bardzo estetyczne i po prostu urozmaicać całą produkcję. Filmy takie stosowane są często przez miasta czy gminy, gdy przygotowują swoje spoty promocyjne – w końcu wtedy widok z drona jest tym, czym najczęściej chcą się one pochwalić.

5. Materiały z imprez masowych – teledyski czy zwykłe wideo z koncertów, czy innych imprez masowych – to coś, co zdecydowanie najlepiej przygotować właśnie z użyciem drona. Dzięki temu sprawnie uda się pokazać cały event, jego rozmach oraz znakomitą zabawę osób, które biorą w nich udział.

6. Inspekcje – często drony pomagają w wykonywaniu różnorodnych inspekcji, technicznych czy ubezpieczeniowych. Będą one pomocne zwłaszcza wtedy, gdy wykonanie ich z pomocą innych narzędzi jest trudne lub niemal niemożliwe.

7. Poszukiwania – niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ze właśnie drony mogą być pomocne w poszukiwaniu ludzi czy zwierząt. Jeżeli odpowiednie służby chcą z pomocą dronów śledzić czy to pożary, czy powodzie, również urządzenia te okazują się w tym przypadku bardzo pomocne.

Materiał powstał we współpracy z firmą Navidron, oferującą zdjęcia, wideo i usługi dronem w Krakowie i okolicach.

Technologia - najnowsze informacje