sobota, 25 maja 2019 09:16

Zilustrowali poezję muszyńskiego twórcy

Autor Marzena Gitler
Zilustrowali poezję muszyńskiego twórcy

15 maja w Muzeum Regionalnym w Muszynie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach dzieci i młodzieży” pod Honorowym Patronatem Starosty Nowosądeckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Gościem specjalnym wydarzenia był Adam Ziemianin.

Ponad sto prac napłynęło na I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich dzieci i młodzieży” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie. Wydarzeniu patronował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Muszyny Jan Golba.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery grupy: dzieci klas IV – VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII – VIII podstawówek i III klas gimnazjum, szkoły średnie oraz wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej i niepełnosprawni uczniowie klas integracyjnych.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymali: Adrian Bartmanowicz, Katarzyna Mikołajczyk i Kamila Buliszak. Drugie miejsca przypadły: Karolinie Półtorak, Wiktorii Damasiewicz i Julii Kurzawskiej, a trzecie: Adamowi Drozdowi, Paulinie Franczyk i Amelii Multarzyńskiej.

Jury, w skład którego wchodzili artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przyznało również wyróżnienia dla: Karoliny Multarzyńskiej, Zuzanny Łęczyckiej, Jana Wojaka, Amelii Śliwińskiej, Natalii Salamon, Eweliny Słowińskiej, Wojciecha Buliszaka, Szymona Ryby oraz Krzysztofa Paczyńskiego. Nagrodę specjalną dla najmłodszej malarki otrzymała Katarzyna Polańska-Kwiecień.

- Jestem pod wielkim wrażeniem tych prac i wyobraźni dzieci - powiedział w czasie wręczenia nagród starosta Marek Kwiatkowski. - Ilustrowanie poezji jest bardzo trudne. Gratuluję młodym artystom i ich nauczycielom.

- Dziękuję panu Adamowi Ziemianinowi, który specjalnie do nas przyjechał. Muszyna zawsze jest w jego sercu - dodał Andrzej Gancarz, radny powiatowy i jednocześnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie. - Nasz konkurs rozrasta się z roku na rok. Najpierw obejmował tylko gminę, a teraz już cały powiat. Dziękuję również panu staroście Markowi Kwiatkowskiemu za wspaniałe nagrody dla laureatów i panu burmistrzowi Golbie za upominki dla wyróżnionych.

Inf. i foto: Powiat Nowosądecki/(z) Fot. Archiwum

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje