środa, 7 września 2022 10:49

Zła wiadomość dla turystów. TPN zamyka popularny szlak w Tatrach

Autor Katarzyna Jamróz
Zła wiadomość dla turystów. TPN zamyka popularny szlak w Tatrach

– W czwartek (8 września) w związku z wymianą części sztucznych ułatwień na szlaku na Rysy (od polskiej strony) szlak będzie zamknięty na odcinku: Czarny Staw pod Rysami - Rysy (w obu kierunkach) – poinformował Tatrzański Park Narodowy.

Turyści, którzy tego dnia planują wybrać się na najwyższy szczyt Polski, będą mogli wejść na niego tylko od strony słowackiej. Nie będzie możliwości zejścia z Rysów na polską stronę.

– W zeszłym roku wymieniliśmy 100 metrów łańcucha stanowiącego sztuczne zabezpieczenie szlaku na Rysy, teraz wymieniamy drugą część, około 150 metrów, której nie udało się zrealizować w ubiegłym roku, ze względu na brak dostępności karabinków ze stali nierdzewnej – powiedziała cytowana przez TVN24, Danuta Wojciechowska z działu udostępniania Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przypomnijmy, że turyści, którzy planują wycieczki w Tatry powinni zapoznać się z aktualną listą zamkniętych szlaków, która dostępna jest na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Obecnie zamknięta do odwołania jest Jaskinia Mroźna. Zamknięty jest również żółty szlak turystyczny na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz (w obu kierunkach). Ze względu na pogodę i trudny teren górski, niemożliwe jest ustalenie terminu jego zakończenia.

Źródło: TPN
Fot. Wikimedia Commons

Podhale

Podhale - najnowsze informacje