środa, 17 czerwca 2020 13:10

Zmarł 14-latek ranny w wypadku w Sędziszowej

Autor Marzena Gitler
Zmarł 14-latek ranny w wypadku w Sędziszowej

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Sędziszowej (gm. Bobowa). Na przy przejeździe kolejowym 14-letni rowerzysta został potracony przez BMW, którym kierował mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Dziś potwierdzono śmierć nastolatka z Sądeczyzny.

Do wypadku doszło około godziny 16.30 przy przejeździe kolejowym w Sędziszowej. Wstępne ustalenia wskazują, że poruszający się rowerem czternastolatek, wjechał z drogi podporządkowanej bezpośrednio przed samochód marki BMW, kierowany przez 29-latka - także mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod kierunkiem prokuratora, decyzją którego obydwa pojazdy zostały przewiezione na policyjny parking, gdzie poddane zostaną dalszym oględzinom. Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

W wyniku zdarzenia 14-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, w związku z odniesionymi obrażeniami został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie. Jego stan określany był jako krytyczny. Niestety, mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia dziecka.

inf. i foto: KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje