poniedziałek, 2 stycznia 2023 15:00

Znamy imię pierwszego tarnowianina 2023 roku! "Radość i nadzieja dla naszego miasta"

Autor Katarzyna Jamróz
Znamy imię pierwszego tarnowianina 2023 roku! "Radość i nadzieja dla naszego miasta"

Mikołaj został pierwszym tarnowianinem, który urodził się w 2023 roku. Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia o godzinie 10.51 w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Dziecko urodziło się zdrowe, waży 3255 g, mierzy 53 cm i otrzymało 10 punktów w skali Apgar. Mikołaj jest trzecim dzieckiem pani Marioli i pana Gabriela. Prezydent Roman Ciepiela przekazał im czek, listy gratulacyjne oraz prezenty.

– W związku z narodzinami Państwa syna Mikołaja, który jest pierwszym tarnowianinem urodzonym w 2023 roku, proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Oby radość z tego wydarzenia trwała jak najdłużej, a wysiłek wkładany w wychowanie dziecka niech przynosi jak najlepsze owoce

– można przeczytać w liście gratulacyjnym skierowanym do rodziców pierwszego tarnowianina.

Prezydent skierował na piśmie także kilka słów do małego Mikołaja.

– Drogi mały tarnowianinie, wraz z Twoim narodzeniem Tarnów zyskał nowego mieszkańca. Radość i nadzieja, jaką wydarzenie to przyniosło Twoim rodzicom, jest także radością i nadzieją dla naszego miasta. […] Liczę na to, że i Ty w przyszłości wniesiesz swój wkład w rozwój rodzinnego miasta i będziesz z niego dumny, tak jak Tarnów w tej chwili jest dumny z Ciebie.

Zgodnie z kryteriami, przyjętymi przed laty przez urząd, za pierwszego tarnowianina/tarnowiankę uznawane jest dziecko urodzone w tarnowskim szpitalu, którego mama jest zameldowana w Tarnowie.

Inf./Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje