czwartek, 18 kwietnia 2024 13:00

Życie seniorki było zagrożone. Na pomoc ruszył Motor

Autor Patryk Trzaska
Życie seniorki było zagrożone. Na pomoc ruszył Motor

Bez jego pomocy życie 97-letniej kobiety byłoby poważnie zagrożone. Policyjny pies Motor pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach uratował życie zaginionej seniorce.

W sobotę (13 kwietnia) gorliccy policjanci zostali zaalarmowani przez członków rodziny, którzy zgłosili zaginięcie 97-letniej seniorki z Gorlic. Do akcji poszukiwawczej natychmiast włączonych zostało kilkunastu policjantów, policyjny dron, a także patrolowo-tropiący pies służbowy o imieniu Motor, który pełni służbę wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Ireneuszem Jędrzejowskim w Komisariacie Policji w Uściu Gorlickim podlegającym pod Komendę Powiatową Policji w Gorlicach.

Czworonożny funkcjonariusz bardzo szybko podjął trop i zaprowadził funkcjonariuszy do posesji na terenie gminy Łużna, na której po sprawdzeniu znajdujących się tam budynków została odnaleziona poszukiwana kobieta. Na szczęście cała akcja zakończyła się happy endem.

To jednak już kolejny raz, gdy Motor pomógł gorlickim funkcjonariuszom w odnalezieniu zaginionej osoby. Pies w trakcie swojej kilkuletniej służby doprowadził policjantów do sprawców różnych przestępstw, między innymi podpalenia.  

inf./fot. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka