piątek, 14 lutego 2020 08:44

Zabrzeż. "Partyzancki Przysłop" już w tę niedzielę

Autor Marzena Gitler
Zabrzeż. "Partyzancki Przysłop" już w tę niedzielę

Gmina Łącko i Stowarzyszenie Żandarmeria zpraszają na kolejną edycję "Partyzanckiego Przysłopu" w Gminie Łącko. Obchody uczczą pamięć polskich partyznatów, którzy zginęli w niemieckiej obławie 76 lat temu.

Wydarzenie rozpoczyna się już dziś, od tradycyjnego dwudniowego rajdu dla młodzieży i obchodów przy pomniku na Przełęczy Przysłop.

W niedzielę, 16 lutego uczestnicy rajdu i przybyli spacjalnie na uroczystość goście oraz mieszkańcy Łącka złożą kwiaty i zapalą znicze przy pomniku poległych partyzantów AK, a potem będą uczestniczyć we mszy św w intencji poległych w kościele parafialnym w Zabrzeży.

Po uroczystej mszy św. na placu obok kościoła odbędzie się widowiskowa inscenizacja historyczna, przygotowana przez grupy rekonstrukcyjne oraz prelekcja na temat tamtych wydarzeń.

Patronat medialny nad "Partyzanckim Przysłopem" 2020 ma Głos24.

foto: GRH Żandarmeria

zobacz też:

Przeżyj prawdziwą przygodę. Stowarzyszenie Żandarmeria zaprasza na żywą lekcję historii
Rajd historyczny dla młodzieży i obchody wydarzeń na Przełęczy Przysłop to tradycyjne wydarzenia, które organizuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej Żandarmeria. Warto wpisać je do swojego kalndarza. GRH Żandarmeria jest nowosądeckim stowarzyszeniem, które poprzez „ożywioną” formę przekazu, upowsze…
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje