wtorek, 8 listopada 2022 12:08

Myślenice. 1,8 mln zł na odbudowę zniszczonego przez powódź mostu w Krzyszkowicach

Autor Marzena Gitler
Myślenice. 1,8 mln zł na odbudowę zniszczonego przez powódź mostu w Krzyszkowicach

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita poinformował o przyznaniu dofinansowania Gminie Myślenice w kwocie ponad 1,8 miliona złotych na odbudowę mostu z tzw. „powodziówek”.

Ubiegłoroczna powódź błyskawiczna na terenie Krzyszkowic m.in. uszkodziła most na przysiółek Brzeg w Krzyszkowicach. Gmina Myślenice wnioskowała o przyznanie środków na odbudowę mostu z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowania realizacji zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych (tzw. „powodziówki”). W 2022 roku na wnioski Wojewody Małopolskiego, Ministrowie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Finansów przeznaczyli dla małopolskich samorządów w ramach dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa łącznie 17 389 686 zł.

- W 2021 roku opady zniszczyły most w Krzyszkowicach w Gminie Myślenice, utrudniając mieszkańcom codzienne życie. Na jego odbudowę gmina otrzyma ponad 1,8 mln zł, co stanowi 80% wartości zadania – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Gmina Myślenice wystąpiła już o zgody na realizację inwestycji drogowej, niebawem rozpocznie opracowanie dokumentacji i procedury przetargowej, by wyłonić wykonawcę budowy nowego mostu na rzece Głogoczówce w Krzyszkowicach. Całkowity koszt inwestycji według opracowanego kosztorysu wyniesie w granicach 2,2-2,4 miliona zł. Obecnie uszkodzony most jest wyłączony z użytkowania, a tymczasową przeprawę przez rzekę dla mieszkańców dojeżdżających do około stu domów zapewniło Wojsko Polskie przy współpracy z Gminą Myślenice.

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje