czwartek, 2 marca 2023 09:53

15-latka z powiatu krakowskiego zamówiła w nocy taryfę do domu. Kierowca zgotował jej koszmar

Autor Norbert Kwiatkowski
15-latka z powiatu krakowskiego zamówiła w nocy taryfę do domu. Kierowca zgotował jej koszmar

To miał być spokojny i bezpieczny powrót do domu dla 15-letniej dziewczyny mieszkającej w powiecie krakowskim. Małoletnia tuż po północy zamówiła przejazd z centrum Krakowa do miejsca swojego zamieszkania. W trakcie kursu kierowca wywiózł dziewczynę na oddalony parking i wykorzystując jej bezradność, wykorzystał ją seksualnie...

Cała sprawa wyszła na jaw 21 lutego. To właśnie tego dnia do Komisariatu Policji w Zielonkach zgłosiła się kobieta, informując, że kilka dni wcześniej jej córka padła ofiarą gwałtu.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Zielonkach, którzy w trakcie prowadzonych czynności, jeszcze tego samego dnia ustalili sprawcę. Okazał się nim 40-latek z Wieliczki. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnej celi.

Dwa dni później w prokuraturze 40-latek usłyszał zarzuty wykorzystania bezradności małoletniej i doprowadzenia jej do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a następnie do obcowania płciowego  (art. 198 kk). Tego samego dnia, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik – Biały, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z usług tego typu przez kobiety, jak i osoby małoletnie, jeśli kurs wykonywany jest w porze wieczornej czy nocnej, a osoba zamawiająca kurs jest w pojedynkę.

Foto: Unsplash/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka