poniedziałek, 12 lipca 2021 11:15

15 Summer Music Festival w Wieliczce. Wyjątkowe koncerty przed Starostwem Powiatowym i Wielicką Mediateką

Autor Marzena Gitler
15 Summer Music Festival w Wieliczce. Wyjątkowe koncerty przed Starostwem Powiatowym i Wielicką Mediateką

W sobotę, 9 lipca galą finałową zakończył się Summer Music Festival. W czasie imprezę, która już 15 raz odbyła się w Wieliczce, pierwszy raz jeden z koncertów zorganizowano przez siedzibą Starostwa Powiatowego, która wraz z Miastem i Gminą Wieliczka jest tradycyjnie partnerem strategicznym festiwalu.

Na plenerowej scenie na dziedzińcu Starostwa Powiatowego - przed Pałacem Przychodzkich wystąpił Bogdan Kierejsza wraz z zespołem. Fenomenalny skrzypek wraz z towarzyszącymi mu muzykami wykonał brawurowo własne aranżacje największych przebojów muzyki klasycznej oraz filmowej.

Summer Music Festival w Wieliczce / Źródło: Powiat Wielicki News
POWIAT WIELICKI news / lipiec 2021

🆕️🔴 POWIAT WIELICKI news Summer Music Festival 2021 Po raz 15 w najpiękniejszych zakątkach Wieliczki, melomani, goście i mieszkańcy spotykają się podczas niezapomnianego wydarzenia jakim jest Summer Music Festival.

Opublikowany przez Powiat Wielicki Piątek, 9 lipca 2021

Zwieńczeniem tygodniowego festiwalu była otwarta dla publiczności gala finałowa.

🌅💛Do pięknej muzyki niebo przygotowało urzekającą oprawę😎 Koncertowa Wieliczka o zachodzie słońca🌅 Summer Music Festival Wieliczka Wielicka Mediateka Kino Wielicka Mediateka #WIELICZKA fot. T. Kordula

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Niedziela, 11 lipca 2021

Na plenerowej scenie przed Wielicką Mediateką zaprezentowali się śpiewacy: Edyta Piasecka, Yuliya Ponomar, Sławomir Naborczyk, Rafał Songan oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyr. Jerzego Sobeńko, jednego z twórców festiwalu. Wraz z nim gratulacje i podziękowania od władz miasta odebrała współorganizatorka wydarzenia, Jolanta Suder.

Ależ to był wspaniały finał 15. edycji Summer Music Festival Wieliczka 2021🎵🎶♥️

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Sobota, 10 lipca 2021

Summer Music Festival to wydarzenie, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników dobrej muzyki w Wieliczce, Krakowie i Małopolsce a nawet jeszcze szerzej. - Zespolone siły i talenty sprawiły, że razem z Jerzym Sobeńko stworzyliśmy duet, dzięki któremu Summer Music Festival Wieliczka stał się tradycją w naszym mieście i co roku jego fani wyglądają kolejnej edycji - mówi Jolanta Suder.-  Życzliwy i hojny patronat władz Miasta oraz Małopolski a także sponsorów, pozwala unieść koszty i trudy organizacji tego przedsięwzięcia. Ta współpraca zaowocowała także wieloma innymi koncertami, które opuściły Wieliczkę i udały się na podbój Krakowa, Stolicy i wielu innych miast. Zapełniamy widownią oraz wspaniałą muzyką obiekty klasy ICE w Krakowie jak również Tauron Arena - podsumowuje.

foto: MiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje