piątek, 12 listopada 2021 14:40

Jordanów. 16-latek bez prawka w mitsubishi podwoził uciekających przed policją złodziei

Autor Marzena Gitler
Jordanów. 16-latek bez prawka w mitsubishi podwoził uciekających przed policją złodziei

Młody człowiek nie tylko nie miał uprawnień do jazdy samochodem, ale odwagi dodawał sobie marihuaną. Zatrzymano go, bo podwoził poszukiwanych przez policję złodziei.

We wtorek, 9 listopada br. przed godziną 10, dyżurny z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów popularnej sieci, mieszczącego się przy ulicy Rynek w Jordanowie. Ze sklepu uciekło dwóch złodziei, którzy wykorzystując nieuwagę pracownika sklepu, ukradli z kasy gotówkę.

W pościg za sprawcami ruszyli jordanowscy policjanci prewencji oraz zespołu kryminalnego. Niedługo potem policjanci zauważyli w Jordanowie samochód marki Mitsubishi, w którym na miejscu pasażerów siedziało dwóch poszukiwanych przez nich mężczyzn. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Kierującym okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który przypadkowo zabrał starszych kolegów do samochodu. Jak ustalili policjanci, 16-latek nie powinien siadać za kierownicą, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania do tego rodzaju pojazdem. Zachowanie na miejscu kontroli drogowej nastolatka też dawało policjantom dużo do myślenia. Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny, w niewielkiej ilości, który po badaniach okazał się marihuaną, natomiast w kierowanym przez niego samochodzie znaleziono naboje do broni myśliwskiej. Dalsze czynności z nastolatkiem policjanci wykonywali w obecności jego matki. Kontrola trzeźwości wykazała, że chłopak nie był pod wpływem alkoholu natomiast pozytywny wynik wykazało urządzenie stwierdzające obecność w organizmie narkotyków. W związku z powyższym nieletniemu pobrano krew do dalszych badań. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

W zatrzymanym samochodzie podróżowali sprawcy kradzieży - 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego oraz 31-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Pasażerowie samochodu po nocy spędzonej w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej, gdzie na podstawie zebranych dowodów, prokurator przedstawił im zarzut: dopuszczenia się kradzieży zuchwałej, za który grozi do 8 lat więzienia.

fot. pixabay.com

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje