środa, 13 marca 2024 06:34

16-letni kierowca audi uciekał przed policją. Przewoził nieletnich

Autor Mirosław Haładyj
16-letni kierowca audi uciekał przed policją. Przewoził nieletnich

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali w rejonie Łysej Polany nieletniego ,,kierowcę’’. 16-latek odpowie teraz przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień, ucieczkę przed policjantami oraz spowodowanie kolizji.

W niedzielę (10 marca) policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej, pełniąc służbę, zauważyli osobowe audi, którego kierowca wykonał manewr wyprzedzania, przekraczając podwójną linię ciągłą. Policjanci postanowili zainterweniować i nakazali kierowcy audi, by się zatrzymał. Ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać przed oznakowanym radiowozem.

-Po chwili pościg zakończył się, kiedy kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem odbił się od citroena i wpadł do rowu. Policjanci zatrzymali kierowcę i dwoje pasażerów. Podczas kontroli drogowej okazało się, że ,,kierowcą’’ był 16-latek z powiatu tatrzańskiego nieposiadający uprawnień, do prowadzenia pojazdów. Nieletni kierujący i jego nieletni pasażerowie zostali przekazani rodzicom. Policjanci przekażą ich sprawę do sądu rodzinnego

-relacjonują policjanci i dodają:

-Często wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że nie mogą ponieść żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Takie myślenie jest jak najbardziej błędne. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicą wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

Inf. policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka