czwartek, 6 kwietnia 2023 11:29

16-letni seryjny złodziej w rękach sądeckiej policji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
16-letni seryjny złodziej w rękach sądeckiej policji

Na początku kwietnia br., oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z drogerii w Nowym Sączu pracownik ochrony ujął młodego mężczyznę, który ukradł trzy opakowania markowych perfum o wartości ponad 700 złotych.

O kradzieży niezwłocznie powiadomiono Policję. Kiedy patrol przybył we wskazane miejsce, policjanci zatrzymali 16-letniego sądeczanina i przewieźli go do komendy. Skradzione perfumy z uwagi na to, że nie były uszkodzone, wróciły do dalszej sprzedaży.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, gromadząc materiał dowodowy w tej sprawie, ustalili, że nie była to pierwsza kradzież młodego sądeczanina.

16-latek od marca br. dopuścił się 7 takich czynów, a obiektem jego zainteresowania zawsze były markowe perfumy męskie i damskie. Nieletni ukradł łącznie 24 opakowania perfum o wartości ponad 6 tys. złotych.

Teraz młody mieszaniec Nowego Sącza odpowie za te kradzieże. Sprawą, z uwagi na jego wiek, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który za popełnione czyny karalne może zastosować środki przewidziane w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje