poniedziałek, 29 kwietnia 2024 11:51

Aż 240 wykroczeń w niedzielę w Krakowie!

Autor Katarzyna Domagała
Aż 240 wykroczeń w niedzielę w Krakowie!

Aż 240 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie działań prowadzonych w niedzielę 28 kwietnia w ścisłym centrum Krakowa.

Kraków w ostatni weekend w związku z korzystną pogodą był oblegany przez turystów. Nie wszyscy jednak zachowywali się zgodnie z obowiązującymi normami... Strażnicy miejscy interweniowali aż 240 razy.

Nieodpowiednie zachowania gości i mieszkańców Krakowa

Jak informuje Straż Miejska Krakowa, nałożono 133 mandaty karne, przygotowano 1 wniosek o ukaranie do sądu, a także zastosowano 106 pouczeń.

Działania patroli były skierowane głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów. Strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez posiadania stosownych zezwoleń, reklamowania działalności i usług oraz nagabywania osób. Kontrolowali również przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz poruszania się meleksów w strefie ograniczonego ruchu.

Źródło: Straż Miejska Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka