środa, 15 marca 2023 13:42

W środku nocy 27-latek i 20-latek zakradli się na budowę. Mieli konkretny plan

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W środku nocy 27-latek i 20-latek zakradli się na budowę. Mieli konkretny plan

Dwaj mężczyźni, którzy ukradli paliwo z pozostawionej na placu budowy koparki, zostali szybko zatrzymani przez sądeckich policjantów. Teraz odpowiedzą za przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi od roku do 10 lat więzienia.

11 marca około godz. 22:20 sądeccy policjanci zostali poinformowani, że na terenie jednej z budów w gminie Kamionka Wielka doszło do kradzieży paliwa. Według zgłoszenia dwóch mężczyzn po uszkodzeniu korka wlewu paliwa w koparce, ukradło ok. 15 litrów oleju napędowego. Sprawcy tego przestępstwa zostali spłoszeni przez osobę postronną i uciekli pieszo. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, ich uwagę zwrócił zaparkowany nieopodal samochód marki Volkswagen, którym, jak się później okazało, przyjechali sprawcy.

Dzięki temu znacznie ułatwili pracę policjantom, ponieważ już po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia jeden z mężczyzn podejrzewany o ten czyn, 27-letni mieszkaniec gminy Korzenna, został zatrzymany przez sądeckich policjantów. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do policyjnej celi. Dwa dni później, w ręce mundurowych wpadł także jego kompan, 20-letni mieszkaniec gminy Grybów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli od policjantów zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czy grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje