środa, 11 października 2023 05:46

33-latek wpadł w ręce policjantów. To, co przewoził w aucie, może wprawić w osłupienie

Autor Mirosław Haładyj
33-latek wpadł w ręce policjantów. To, co przewoził w aucie, może wprawić w osłupienie

Na początku października br. policjanci z Komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód, w którym kierujący przewoził ponad kilogram marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a kierowca odpowie m.in. za posiadanie ich w znacznych ilościach.

1 października policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie udali się na jedną z ulic Prokocimia, gdzie według ich ustaleń miała przemieszczać się osoba posiadająca nielegalne substancje. Około godziny 21, policjanci zauważyli pojazd, w którym znajdowała się osoba będąca w ich zainteresowaniu. Kryminalni natychmiast zatrzymali pojazd, który po wylegitymowaniu 33-letniego kierowcy został przeszukany.

W samochodzie znaleźli worek przeznaczony do pakowania próżniowego, w którym znajdował się susz koloru brunatno- zielonego. Jak się okazało, mężczyzna przewoził w samochodzie ponad 1300 gramów marihuany. Kryminalni zabezpieczyli nielegalny towar, natomiast 33-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.

Następnego dnia, mężczyźnie przedstawione zostały zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu.

3 października br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka