czwartek, 24 listopada 2022 11:30

4 zabawy, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Autor Artykuł sponsorowany
4 zabawy, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Współcześni rodzice nie mają łatwego zadania. Chcą, by ich dzieci prawidłowo się rozwijały i poznawały świat. Jednak bywa to trudne, gdy ono nie chce oderwać się od ekranu. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zaproponowanie maluchowi kreatywnych zabaw, przy których bledną nawet najbardziej wciągające gry komputerowe. Oto 4 pomysły, które sprawią, że Twoje dziecko wciągnie się w wir Twórczej zabawy.

Zabawa piaskiem nie tylko w piaskownicy

W okresie jesienno-zimowym pogoda rzadko pozwala na długie zabawy na dworze. Dzieci tęsknią za placem zabaw, huśtawkami i oczywiście budowaniem w piaskownicy. Na szczęście lepienie z piasku nie musi być zarezerwowane tylko na słoneczne dni. Z Piaskiem Dynamicznym od Tuban każdego dnia możecie zbudować piaskową fortecę czy babki.  Piasek jest dostępny w kilku pięknych kolorach, więc Wasze piaskowe dzieła będą jeszcze bardziej fantazyjne. Piasek od Tuban nigdy nie wysycha, więc zabawa może trwać bez końca. Co ważne, piasek dynamiczny to również narzędzie stosowane w terapii zaburzeń integracji sensorycznej. Pomaga rozwijać zmysł dotyku, a tworzenie z niego fantazyjnych konstrukcji kształtuje wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne.

Ogromne bańki mydlane

Wszystkie dzieci, niezależnie od tego w jakim są wieku, uwielbiają puszczanie baniek. Aby zabawa była jeszcze bardziej ekscytująca, warto wykorzystać zestaw do tworzenia ogromnych baniek mydlanych marki Tuban. Za jego pomocą z łatwością wyczarować można niesamowity bańkowy pokaz, który zaskoczy nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Dzięki specjalnej formule płynu, bańki mydlane zyskują pokaźne rozmiary i długo utrzymują się w powietrzu. Natomiast specjalnie zaprojektowane sznurki i obręcze pozwalają formować zarówno wielkie bańki jak i mniejsze tęczowe kule. Taka zabawa doskonale sprawdzi się zwłaszcza na dziecięcych przyjęciach. Gwarantujemy, że bańki mydlane dla dzieci będą niezapomnianym punktem programu, który pomoże zintegrować się małym gościom.

Wasz własny salon kosmetyczny

Jeśli macie w domu małą fashonistkę, która uwielbia się stroić i podbierać mamie kosmetyki, koniecznie zafundujcie jej kolorowe lakiery Tubbi Glam Neon. Są dostępne w niesamowitych kolorach, które pobudzają dziecięcą kreatywność i sprawiają, że chce się nimi malować bez końca. Co ważne, produkt został przebadany dermatologicznie. Jest nietoksyczny i bezpieczny dla dzieci. Lakiery Tuban można z łatwością zmyć za pomocą wody i gąbki, więc manicure można zmieniać w zależności od nastroju. Kosmetyk jest gorzki w smaku, więc skutecznie zniechęci dziecko do obgryzania paznokci, a poza tym, przecież szkoda by było zniszczyć taki piękny manicure.

Magiczny glutek, czyli slime

Jeżeli jeszcze jakimś cudem robiliście swojego własnego slime’a, to koniecznie musicie spróbować. Przygotowywanie tej magicznej masy to wielka frajda, która przypomina naukowy eksperyment. Jest to łatwe i nie zajmuje dużo czasu, a w nagrodę otrzymujecie glutka, którego można do woli ugniatać, rozciągać i robić w niego bańki. Do wykonania Waszego pierwszego slime’a możecie wykorzystać gotowy zestaw, np. taki, który ma w swoim asortymencie sklep Tuban.pl. W paczce znajdziecie klej PVA do slime, aktywator, barwnik lub brokat, kolorowe dodatki, a nawet zapach, który nada waszemu glutkowi aromat na przykład słodkich owoców. Koniecznie musicie spróbować!

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje