czwartek, 29 kwietnia 2021 11:28

400 szczepień w 7 godzin? Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Gorlicach

Autor Aleksandra Tokarz
400 szczepień w 7 godzin? Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Gorlicach

W budynku Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach przy ul. Sportowej 9, ruszył Punkt Szczepień Powszechnych. - Decyzja o jego utworzeniu podjęta została w trosce o zdrowie mieszkańców Gorlic i Ziemi Gorlickiej - deklaruje samorząd.

Lokalizacja Punktu została zaproponowana, jako miejsce powszechnie dostępne dla mieszkańców, umożliwiające duży przepływ osób oraz dysponujące dużym parkingiem. - Na potrzeby Punktu udostępniona została hala sportowo-rekreacyjna oraz szatnie, wraz z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, a także dodatkowe, zamykane pomieszczenie służące jako magazyn do przechowywania dokumentacji medycznej. Pracownicy OSiR odpowiadać będą za kierowanie ruchem pacjentów oraz pilnowanie przestrzegania zasad sanitarnych i bezpieczeństwa, a także kwestie porządkowe w PSP - tłumaczy gorlicki samorząd.

Oferty w zakresie kwalifikacji do szczepienia oraz wykonywania szczepień złożyło prawie 70 osób. Punkt Szczepień Powszechnych będzie prowadzony przez Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Gorlicki PSP składa się z 4 zespołów szczepiących. W skład każdego z nich wchodzi: 1 osoba kwalifikująca i wykonująca szczepienia oraz 1 osoba do czynności administracyjnych.

Gorlice. Zaginiona 65-latka odnaleziona. Niezastąpionym okazał się ... Motor!
65-letnia kobieta zaginęła w nocy z 26 na 27 kwietnia. Na policję zgłosiła się rodzina zaginionej, zaniepokojona o kobietę, która miała poważne problemy zdrowotne. Do poszukiwań wykorzystano psa tropiącego. I to właśnie dzięki niemu odnaleziono 65-latkę!

- Zgodnie z wytycznymi, jeden zespół szczepiący w przedziale 7 godzin powinien wykonać minimum 100 szczepień. W nagłych przypadkach, w Punkcie dostępna będzie osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy – lekarz lub ratownik medyczny - dodaje samorząd.

Punkt działać będzie w dni robocze:

  • do 30.04. w godz. od 8.00 do 15.00,
  • od 4 maja, w poniedziałki i piątki w godzinach od 11.00 do 18.00, a w  pozostałe dni tygodnia od 8.00 do 15.00.
koronawirus najnowsze informacje

fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje