środa, 28 kwietnia 2021 06:51

Gorlice. Zaginiona 65-latka odnaleziona. Niezastąpionym okazał się ... Motor!

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice. Zaginiona 65-latka odnaleziona. Niezastąpionym okazał się ... Motor!

65-letnia kobieta zaginęła w nocy z 26 na 27 kwietnia. Na policję zgłosiła się rodzina zaginionej, zaniepokojona o kobietę, która miała poważne problemy zdrowotne. Do poszukiwań wykorzystano psa tropiącego. I to właśnie dzięki niemu odnaleziono 65-latkę!

Bohater na czterech łapach? Niezaprzeczalnie. W miniony poniedziałek, tuż po godzinie 21, policjanci z gorlickiej komendy zostali powiadomieni o zaginięciu 65-latki. Kobieta miała wyjść z domu około południa i do godzin wieczornych nie wróciła. Niepokój rodziny był tym większy, że kobieta miała poważne problemy zdrowotne, które mogły zagrażać jej życiu.

- Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu i uzyskaniu rysopisu 65-latki rozpoczęto poszukiwania. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia seniorki, do poszukiwań skierowano niemal 40 gorlickich policjantów oraz przewodnika z psem tropiącym. Funkcjonariusze sprawdzanie terenu rozpoczęli od placówek handlowych, dworców, przystanków oraz ulic bezpośrednio przylegających do miejsca zamieszkania kobiety. Następnie sukcesywnie poszerzali teren poszukiwań – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W poszukiwaniach niezastąpionym okazał się … Motor – policyjny pies tropiący, który kilkanaście minut przed północą odnalazł kobietę w jednej z gorlickich szkół. Okazało się, że ta kiedyś w niej pracowała. Odnaleziona seniorka został przekazana pod opiekę rodziny.

Gorlice. Seniorka uwierzyła „pracownikom spółdzielni”. Straciła 10 tys. złotych
Około 45-letnia kobieta, podając się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, weszła do mieszkania seniorki pod pretekstem sprawdzenia rur po awarii. Seniorka straciła 10 tysięcy złotych. Policja po raz kolejny apeluje – uważajmy!

fot. Małopolska Policja

Gorlice - najnowsze informacje