piątek, 19 lutego 2021 12:21

5 ciekawych gadżetów dla graczy

Autor Artykuł partnera
5 ciekawych gadżetów dla graczy

Gry komputerowe potrafią wykreować niesamowicie wciągający, alternatywny świat, w który niejeden wytrawny gracz nie raz dał się wciągnąć do reszty. Producenci zostawiają sympatykom gier wiele możliwości do wyboru: od strzelanek, popularnie zwanych FPSami, przez platformówki, po gry przygodowe i RPG-i z tak zwanym otwartym światem, gdzie gracz nieliniowo eksploruje zakamarki cyfrowego uniwersum. Aby uprzyjemnić graczom godziny spędzone z ulubionym tytułem, na wysokości zadania stają też producenci gadżetów. Co ciekawego proponują?

Gamingowe klawiatury i myszki

Zacznijmy od klawiatury. Jest ona bardzo ważnym elementem wyposażenia gracza. Trzeba wiedzieć, że zwykłe klawiatury, jakie można spotkać w większości biur lub popularne klawiatury do użytku domowego, posiadają parametry, które ułatwiają nawigację po sieci, dobrze sprawdzają się podczas pisania maili czy ułatwiają wpisywanie danych do Excela. Niespecjalnie natomiast poprawiają wygodę i ergonomię grania. Dlatego powstały klawiatury przeznaczone stricte na rynek gamingowy. Czym się różnią? Przede wszystkim są solidniejsze (najlepsze i najbardziej wytrzymałe są klawiatury mechaniczne). Konstrukcja zapewnia trwałość, elementy antypoślizgowe polepszają przyczepność. Posiadają więcej specjalnych przycisków sterowania multimediami, specjalne przyciski do przypisywania komend bezpośrednio z danej gry oraz funkcję obsługiwania makr. Podobnie w przypadku myszek - te naszpikowane są pokrętłami i guzikami, do których gracz może przypisać odpowiedni, interesujący go tryb czy komendę, która aktywuje się momentalnie i jest zawsze “pod palcem”. Akcesoria te mogą pracować bez kabla, poprzez wifi lub bluetooth. Są bardzo ciche, najczęściej podświetlane, aby można było grać także w nocy przy zgaszonym świetle. Wiele z nich ma dodatkowy uchwyt na telefon - gracz, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, może prowadzić audio- lub video-rozmowę z innymi graczami bez zbędnych elementów czatu na ekranie komputera. Część klawiatur jest kompatybilna zarówno z osobistymi komputerami, jak i konsolami, dzięki czemu staje się uniwersalna nie tylko przy grach na PC, ale też na Xbox czy PlayStation.

Powrót do przeszłości

Gracze na pewno świetnie kojarzą japońskiego producenta i wydawcę gier komputerowych SEGA, to ojcowie Sonica czy serii Yakuza. W latach 80. ubiegłego wieku wydali własną konsolę do gier SG-1000. Była to pierwsza konsola, która używała  nośników danych w formie pamięci ROM umieszczonej w obudowie, czyli z kartridżów, i zapoczątkowała prawdziwy boom na gry. Chociaż nie wszyscy pamiętają o SG-1000, to z pewnością nie ma osoby, która nie słyszała o flagowych produktach SEGI czyli Saturnie czy Dreamcaście.

W ostatnich latach Sega przygotowała coś specjalnego dla miłośników retro urządzeń. W dzisiejszych czasach powstało malutkie, bo zmniejszone o 60% w stosunku do oryginału, przenośne urządzenie, które do złudzenia przypomina tą retro konsolę - lecz jak na XXI wiek przystało, mieści wszystkie swoje dawne funkcje w dużo mniejszym, unowocześnionym wydaniu. Na kolorowym wyświetlaczu LCD o rozdzielczości 240 na 180 pikseli można cieszyć się kultowymi grami producenta, takimi jak Sonic, Puyo Puyotsu, Shining Force czy Megami Tensei.

Co z wydajnością sprzętu?

Osoby grające na laptopach niejednokrotnie doświadczyły problemu przegrzewania się komputera przenośnego. Specjalnie dla nich zaprojektowano podstawki chłodzące o gamingowym designie, zapewniające przepływ powietrza przez wiele godzin rozgrywki.  W wielu tego typu podkładkach zamontowano więcej niż jeden wentylator, a ich moc oraz kąty nachylenia mogą być regulowane. Dzięki takiemu gadżetowi rozgrywka na laptopie w dużo mniejszym stopniu eksploatuje sprzęt, a ten posłuży znacznie dłużej.

A może czegoś się napijesz?

Nie ma nic przyjemniejszego niż chłodny napój podczas pełnych napięcia momentów ulubionej gry... Jednak nie dość, że udanie się do lodówki wymaga przerwania rozgrywki (a nie zawsze można to zrobić!), to jeszcze schłodzony napój i tak traci swój chłodny walor wraz z kolejnymi minutami stania na komputerowym biurku. Dlatego też wymyślono…  lodówkę biurkową przeznaczoną dla graczy! Specjalna lodówka na USB może pomieścić jedną butelkę czy puszkę ulubionego napoju, która, zawsze dobrze schłodzona - będzie czekać w pogotowiu, dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Coś dla gamingowych streamerów

Na koniec mały, ciekawy gadżet dla fanów streamowania rozgrywki. Przechodzenie gry na oczach widzów staje się ciekawym sposobem na podzielenie się wrażeniami z danego tytułu. Dla tych, którzy do streamowania podchodzą z perfekcją, proponuje się projektory umożliwiające wyświetlanie spersonalizowanego logotypu w tle. Może być nim nazwa użytkownika, logo danej gry czy jakikolwiek symbol, który gracz chciałby, aby widniał w tle podczas rozgrywki.

Artykuł powstał we współpracy z DATA Lab, firmą oferującą odzyskiwanie danych w Łodzi zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. DATA Lab to pierwsza pomoc w przypadku uszkodzeń sprzętu i utraty ich cyfrowej zawartości.

Technologia - najnowsze informacje