czwartek, 3 marca 2022 09:45

6.Targi Dobroczynne. Na pomoc ludziom i zwierzakom z Ukrainy!

Autor Joanna Obajtek
6.Targi Dobroczynne. Na pomoc ludziom i zwierzakom z Ukrainy!

Od tygodnia trwają zbiórki na pomoc dla osób z Ukrainy. Wsparcie można okazać nie tylko przekazując ubrania i wrzucając pieniądze do puszki, ale też przychodząc na Targi Dobroczynne. Wydarzenie startuje już w sobotę w Starej Zajezdni w Krakowie!

W sobotę, 5 marca w Starej Zajezdni odbędą się 6.Targi Dobroczynne. Tym razem na rzecz zwierzaków i osób z Ukrainy. Całkowita zbiórka darowizn zostanie przeznaczona na wsparcie potrzebujących.

zbiórka charytatywna
Plakat promujący 6.Targi Dobroczynne/ fot. organizatora

Targi Dobroczynne, czyli niesiemy pomoc Ukrainie

Targi Dobroczynne to największe wydarzenie charytatywne w Polsce. Oparte jest na dwóch hasłach: „pomaganie” i „zero waste”.

–Wprawiamy w ruch to, co komuś jest niepotrzebne lub czym chce się podzielić. Książki, odzież, rękodzieło, płyty, antyki, akcesoria domowe czy dla zwierząt - tłumaczy Natasza Sołtanowicz z Fundacji Centaurus.

Książki, odzież, akcesoria i wiele innych przedmiotów znajdziemy na Targach Dobroczynnych w Starej Zajezdni. Wybrane rzeczy będzie można ze sobą zabrać w zamian za wrzutkę do puszki. Darowizny wesprą ludzi i zwierzęta z Ukrainy.

wydarzenie charytatywne
Zdjęcie z ostatnich Targów Dobroczynnych/ fot. organizatora

Na 6. Targach Dobroczynnych czeka na nas:

  • tysiące przedmiotów za wrzutkę do puszki,
  • kuchnia wegańska Centaurusa i lokalnych restauracji,
  • muzyka na żywo,
  • ekologiczne animacje dla dzieci i dorosłych m.in. wykonanie ogrodów w słoikach,
  • inspirujące spotkania z instruktorką szkolenia psów PSY-chology,
  • konkurs na pracę plastyczną dzieci i młodzieży EKO-FORMAT za pomocą naturalnych surowców
Konkurs dla dzieci/ fot. organizatora


Fundacja Centaurus solidarna z Ukrainą

Fundacja Centaurus to organizator 6. Targów Dobroczynnych. Osoby z Ukrainy są jej szczególnie bliskie. Wszystko dlatego, że to głównie oni od 10 lat są opiekunami zwierząt z Fundacji.

Fundacja Centaurus organizuje kilkadziesiąt miejsc noclegowych dla osób z Ukrainy. Oprócz tego chce zakupić odzież, pościel, lekarstwa i żywność. Z kolei dla zwierząt szykuje kojce i boksy oraz zbiera pieniądze na karmę, lekarstwa, pomoc weterynaryjną i transport. Fundacja prosi również o przekazywanie darów.

–Zbieramy żywność długoterminową, artykuły dla dzieci, odzież, pościel, leki, środki higieniczne, latarki czy świeczki. Dla zwierząt zbieramy karmę, klatki, transportery, koce czy smycze. Będziemy tworzyć listę osób chętnych do udzielenia domu tymczasowego dla ludzi i zwierząt - mówią organizatorzy 6. Targów Dobroczynnych.

Spis potrzebnych artykułów znajdziemy na stronie: www.centaurus.org.pl/ukraina. Z kolei pod linkiem https://bit.ly/3HpfdmS można się zapisywać do udzielenia domu tymczasowego ludziom i zwierzętom.

–Nasza Fundacja od 25 lutego aktywnie działa na granicy i terenie Ukrainy. Do tej pory udało się nam przywieźć kilkanaście psów do wrocławskich klinik, a kolejnych 100 psiaków czeka na pomoc. Wspieramy ludzi i zwierzęta. Na miejscu rozdajemy żywność, odzież, klatki, transportery, karmę, wodę. Wspieramy ukraińskie schroniska - wyjaśnia Natasza Sołtanowicz.

Pomoc na granicy/ fot. organizatora
Na pomoc zwierzętom na granicy/ fot. organizatora

Targi Dobroczynne wystartują w sobotę w Starej Zajezdni o 10:00 i potrwają do 18:00. Poniżej filmowa zapowiedź 6. Targów Dobroczynnych.

6.Targi Dobroczynne startują w sobotę

Kraków

Kraków - najnowsze informacje