wtorek, 11 czerwca 2024 10:20

650. rocznica urodzin patronki Szkoły Podstawowej w Klimontowie

Autor Katarzyna Jamróz
650. rocznica urodzin patronki Szkoły Podstawowej w Klimontowie

W piątek (7 czerwca) w Szkole Podstawowej w Klimontowie odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły. Wydarzenie zorganizowano w 650. rocznicę urodzin patronki placówki, Świętej Jadwigi Królowej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Klimontowie. Po nabożeństwie uczestnicy wydarzenia zebrali się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie odbyło się przedstawienie poświęcone życiu i działalności Królowej Jadwigi. Występ był wyjątkowy, obok uczniów, w tym najmłodszych trzylatków, na scenie pojawiły się również utalentowane artystycznie mamy.

Fot. UMiG Proszowice 

Wyjątkowy piknik

Święto Szkoły stało się także okazją do symbolicznego zamknięcia ważnego etapu w historii szkoły – czyli modernizacji, której zwieńczeniem było przygotowanie oddziałów przedszkolnych wraz z zapleczem sanitarnym i socjalnym oraz remont podwórza. Po oficjalnej części uroczystości dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie rodzice przygotowali dla nich piknik. Na najmłodszych uczestników czekały różnorodne atrakcje, w tym dmuchańce, grill, słodki poczęstunek, fotobudka, loteria, kąpiel w pianie oraz kurtyna wodna. Zwycięzcom szkolnych konkursów poświęconych patronce wręczono dyplomy.

Święta Jadwiga Królowa jest patronką Szkoły Podstawowej w Klimontowie już od 22 lat na mocy uchwały Nr XLI/306/2002 Rady Miejskiej w Proszowicach z dnia 31 maja 2002 r.

Źródło: UMiG Proszowice/Szkoła Podstawowa w Klimontowie
Fot. UMiG Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka