sobota, 10 czerwca 2023 20:53

69-latek chciał spotkać się z dzieckiem, któremu składał propozycje seksualne

Autor Mirosław Haładyj
69-latek chciał spotkać się z dzieckiem, któremu składał propozycje seksualne

Kolejna grupa „łowców pedofilów” w Tarnowie ujęła 69-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu chciał doprowadzić do spotkania z nieletnią poniżej 15-go roku życia. Przekazany tarnowskim policjantom usłyszał zarzut z artykułu 200a kodeksu karnego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja br. do dyżurnego tarnowskich policjantów wpłynęła informacja od grupy osób, która w sieci Internet wyszukuje pedofilii. Przekazali oni informację, że w Tarnowie ma dojść do spotkania mężczyzny z dziewczynką poniżej 15-roku życia. W rejon spotkania zostali skierowani policjanci niemundurowi z komisariatu Policji przy ul. Narutowicza. Po chwili okazało się, że osoby, które zastawiły pułapkę przekazały ujętego starszego mężczyznę. Ten przyznał się do wywołania spotkania z nieletnią i składania jej nieprzyzwoitych seksualnych propozycji.

Został zatrzymany, a następnie doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Usłyszał zarzut określony w artykule 200a kodeksu karnego. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a prokurator zastosował wobec 69-latka z Tarnowa środki wolnościowe. Mężczyzna będzie pod dozorem tarnowskiej policji, a postępowanie poprowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka