czwartek, 10 lutego 2022 10:08

72-latka błąkała się w nocy po ulicach Oświęcimia. Miała na sobie tylko piżamę

Autor Norbert Kwiatkowski
72-latka błąkała się w nocy po ulicach Oświęcimia. Miała na sobie tylko piżamę

Ta historia to świetny przykład empatii i jak poprawnie zachować się w podobnej sytuacji. Pewna mieszkanka Rajska błyskawicznie zareagowała i powiadomiła policję po tym, gdy zobaczyła starszą kobietę błąkającą się po ulicach Oświęcimia w samej piżamie i bez butów.

W nocy z wtorku na środę (8/9.02.br.) tuż po godzinie 4, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od  33 – letniej mieszkanki Rajska o zdezorientowanej i przestraszonej starszej kobiecie, błąkającej się w środku nocy w samej piżamie i bez obuwia pomiędzy blokami przy ulicy Słowackiego w Oświęcimiu.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci podziękowali mieszkance Rajska za  prawidłową reakcję i udzieloną pomoc 72 – latce. Po ustaleniu adresu starszej kobiety mundurowi odprowadzili ją do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę męża.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje mieszkanka Rajska, która wykazała się wyjątkową spostrzegawczością oraz empatią wobec innego człowieka. Widząc starszą zdezorientowaną kobietę od razu domyśliła się, że potrzebuje ona pomocy. Dzięki takiej postawie 72 - latka choć zziębnięta szybko trafiła do domu.
Pamiętajmy!

Widząc starszą zdezorientowaną osobę nie pozostawiajmy jej bez pomocy.  Wystarczy zainteresować się jej losem, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna można odprowadzić ją do domu lub powiadomić służby pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje